Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van itt egy hardver zseni?

Van itt egy hardver zseni?

Figyelt kérdés

A problémám eléggé összetett és bonyolult. Én is értek a gépekhez, de ezt nem tudom megoldani.

A problémáim a következők amit időrendben írok le

-Van egy gépem inteles (amit használok is) de most váltani szeretnék amdsre így 2 gépből tettem össze egyet.

-az inteles gépem alaplapja integrált vidókártyával van "felvértezve" így tehát videókártya sem volt benne. Az amds gépem lapjába nincs integrált garfikus kártya így vennem kellett egy pcie-es kártyát(amire ma került sor)

-tehát, beletettem az amds gépembe a ma megvásárolt kártyát és nem működött még csak annyira sem, hogy a biosig eljussak.

-ezt követően kivettem és átraktam a inteles gépembe a videokarit amin szintén van pcie slot.

-így sem működött a dolog a probléma ugyanaz volt mint a az előző gépnél, gondoltam a biosba biztos be van állítva h intvga, így a csatit átdugtam a alaplapi csatlakozóba és kihúztam a pcie karit, és a probléma ugyanaz telejesen mint az előzőeknél.

Tehát ott tartok, h se intel se amds gépem nem műkszik és nem értem, h az inteles integrált kártya miért nem indul el.

UI: a videókari szinte biztos h jó!

ha valakinek van valami ötlete szívesen meghallgatom.



2013. jan. 17. 17:20
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

bios off

kiírás off

venti on

és amikor ki akarom kapcsolni nem tudom csak ha 5mp-ig folyamatosan nyomom a gombot(de közvetlenül bekapcsolás után is csak így tudom kikapcsolni, tehát mintha magát az adatok betöltését sem hozná be)

2013. jan. 17. 17:53
 12/36 anonim ***** válasza:

Alaplap hangjelzést ad?


Az amd lap ez esetben felejtős

2013. jan. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:

csacsi2 a probléma összetettebb mivel az inteles gépemben nem változtattam semmi jumper terén..

az alaplap eddig sem adott hangot mert nincs bekötve

2013. jan. 17. 17:56
 14/36 anonim ***** válasza:

Bocs most néztem a kártyát az AMD mégse felejtős :)


Biosba állítsad be az automatikus érzékelést

2013. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
pedig a hang elárul mindent :))
2013. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

??és amikor ki akarom kapcsolni nem tudom csak ha 5mp-ig folyamatosan nyomom a gombot(de közvetlenül bekapcsolás után is csak így tudom kikapcsolni, tehát mintha magát az adatok betöltését sem hozná be)???


Valoban értesz hozzá :/?

2013. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

a gond ott kezdődik, hogy a biosig sem jutok el.

Ha eljutnék akkor probálkoznék mással de így nem tudok mit kezdeni vele. Ezért nem is értem a probléma lényegét.

2013. jan. 17. 18:01
 18/36 A kérdező kommentje:

nem akarom senkinek a kompetenciáját megkérdőjelezni az adott témában, mint mondtam valamilyen szinten értek a gépekhez és raktam is már össze de nem vagyok szervizes vagy szerelő/javító.

de mint te is gondolom észrevetted már amikor bekapcsolod a géped, addig amíg be nem tölt a renszer a vinyórol addig ki tudod kapcsolni egy nyomással, viszont ezt követően csak folyamatos gombnyomással lehet leállítani a gépet azonnal

2013. jan. 17. 18:10
 19/36 csacsi2 ***** válasza:

inteles gép be azért nem ment mert ott az integrált volt az elsődleges és ott inkább kellett volna átállítani.Minden esetre , ha minden jól van csatlakoztatva akkor hibás a videokártya, de a helyedben kivenném az alaplapból az elemet, hogy resetálja a biost.

"alaplap eddig sem adott hangot mert nincs bekötve"

(gondolom a hangszóró, mert alaplap nélkül bios sincs.)


Most már érdekel a megoldás, mert én is találkoztam hasonlóval, ott kompatibilitási problémák miatt nem lehetett kicserélni a videokártyát!

2013. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

a gond ott kezdődik, hogy a biosig sem jutok el.


ugye van integrált vga ? :))


A vásárolt kártya kivesz rárak az asztalra

monitor vga rácsatlakozik a integrált vga ra és bios beálit :)


Lehet hogy értesz hozzá de probléma megoldó képesség 0

2013. jan. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!