Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik a jobb laptop? Nem...

Melyik a jobb laptop? Nem tudok választani! :S

Figyelt kérdés

Melyik laptopot érné meg jobban megvenni?


Acer Aspire V3-571G-53218G1TMakk:

[link]

Ez a 2 ugyan az, ha minden igaz, de nem értem miért olcsóbb ennyivel a 2. linkben lévő.

[link]


Vagy ez a jobb?


Acer Aspire V3-551G-10468G1TMaii:

[link]


Én nvidia párti vagyok(eddig csak az volt), de a nVIDIA GeForce GT 630M 2GB ra azt mondják hogy nem olyan nagy durranás, de abban a kategóriában amiben keresek, ez van, de de a másik az ATI Mobility Radeon HD7670M 2GB ami szintén új típus, de nem tudok róla semmit .


Viszont azért lehet hogy jobb az ATI ,mert ahhoz 4 magos cpu van, míg az Nvidiás géphez i5 ami hiába újabb, hogy ha az csak 2 magos, 2.5ghz (max 3.1), míg a másik az 4 magos és 2.3 Ghz ami jóval több ha beszorzom.


De nem tudom, hogy végül is az i5(2mag)vagy a quad core(4mag) a jobb. hiszen az i5 mégis újabb.


Ti mit ajánlotok melyik gép lenne a jobb?


3d grafikára és játékra is használnám, valamint kép , videó, hang szerkesztésre, és programozásra.

És lehet, hogy futtatnák rajta virtuális operációs rendszert. Persze ezeket nem egyszerre, párhuzamosan(annyira egyik gép se profi, szerintem, de javítsatok ki, ha tévedek)


Ezeket figyelembe véve melyik a jobb választás?


Fontos lenne a megbízható rendes válasz!!

Köszönöm



2012. dec. 23. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyan az a 2. Csak a kinézet más, az meg a te döntésed. Én az elsőt választanám, nekem az tetszik
2012. dec. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Pj0tr ***** válasza:

1. Az órajelet nem szorozzuk be a magok számával

2. A laptop nem játékra való és a paintnél bonyolultabb grafikus eszköz pedig nem 15,6os monitorra

Nézz egy asztalit inkább.

2012. dec. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kicsit részleteznéd azt amit mondasz?

És az órajelet miért is nem lehet beszorozni?

Miért is nem jó a 15.6"-os képernyő, az nem olyan kicsi, sőt én eleinte kisebbet kerestem?

Az szerintem marhaság, hogy a paintnél jobb grafikai program nem fut el rajta, ennél azért jobbak a videókártyáik,de ezt miért is mondod?

2012. dec. 23. 09:54
 4/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Nem azt irta hogy nem fut el

hanem ha nem csak szórakozás hanem munka akor sokal jobb nagy kijelzön nagy felbontásban dolgozni

de hát te tudod neked mi jó

.

azért nem szorzód be órajelet mert olyan nincs

az nem az meg semilyen teljesítmény értéket

pl. egy 3GHz es processzor ha 4magos akor az nem 12GHz es proceszornak felel meg mivel 12GHz es proci nincs

és 4magos prociból sem tudsz kiindulni mert egy magra nemtudod "levetiteni" a valós teljesítményét

2012. dec. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Amugy i5 újabb nemtudom mit értesz alatta

egyik AMD másik Intel

A10 es Trinity is nagyon új és kb. Ivy Bridge vel egyidöben jöt ki

2-3hónap nem oszt nem szoroz hisz mindektö elég új technológia (vagyis legújabb gyártókon belül)

Trinity is jó mert ott A10 és 7670 dual graphicsban tud meni

.

minden laptop i5 2magos és 4szálas proci (tehát afféle "virtuálisan" "4magos") HT technológia miat

4 magos intel proci laptopban csak i7 van de az 8 szálas is egyben (asztaliban van csak fizikai 4 magos i5)

amugy A10 is egy érdekes megoldású mivel 2 modulos és 4magos (afféle fizikai 4szálas proci) vagyis ez sem hagyományosan 4magos)

.

GT630 munkában és játékban hajszálnyit erösebb A10 + 7670 párostól is

.

te döntésed mit veszel

mindkettö jó vétel

árakat nem figyeltem mobilon de kb. 200ezer körülig mind jó vétel

és egyéb hardverei is tetszetösek

2012. dec. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Virtuális operációs rendszer futtatásához melyik a jobb gép?
2012. dec. 23. 13:42
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Mindkettö támogatja a virtualizációs technológiát

de természetesen VT-x és egyéb virtu tech ek is inteles fejlesztések vagyis valoszinüleg jobban teljesíthet intelen egy virtuális operációs rendszer

2012. dec. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!