Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabyte Radeon 7870 (2GB...

Gigabyte Radeon 7870 (2GB ram) vs Msi GTX 660 TF 2gb?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb választás? Radeonnak jók már a driver-ei? Emlkészem, hogy régen (elég régen) nem voltak túl jók. Ja és pl. a Borderlands 2-s Physx effekteket egyáltalán nem támogatja a 7870? (Particle effekt a plasma fegyóknál meg a folyadékos cucc pl.)

2012. nov. 15. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
7870 jobb és kész....
2012. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
7870
2012. nov. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem ilyen "csőlátással csakazAMD" kommentekre vágyok.

Mindenki azt írja, hogy amd jobb, de a tesztek, amiket látok, másról árulkodnak. Plusz még ott van a PhysX is. Oké, hogy kevés játéknál van haszna, de van. Plusz még a CUDA támogatás a CS6 előtti adobe termékeknél.

2012. nov. 15. 15:28
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

nekem is nvidia kártyám van

ja 2.vagyok

de az ati jobb

a tesztek ellenére jobb és kéaz

jobban viszi a játékokat haveromnak a 256mb-s ati vga-ja 700mb-t is engedett

2012. nov. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
37%

Oké, ez tényleg elég gáz, de ne egy-két idiótából ítéljünk meg itt mindenkit.


Fogyiban nincs túl nagy difi, picit jobb a GTX 660. Amúgy a teljesítményben jobb a HD 7870 mint a GTX 660.


"de a tesztek, amiket látok, másról árulkodnak."

Az, hogy melyik a jobb erősen függ, hogy milyen játékban. Pl lehet olyat nézni ahol az nV-k alázzák az AMD karikat, de van olyan játék is ahol a GTX 680 HD 7870 szintet produkál. A legtöbb tesztoldal tesztjáték felhozatala nem a legfrissebb, komolyabb DirectCompute ficsőröket tartalmazó játékok nem fordulnak meg ott.

[link]

Ebben a PH!-s tesztben viszont igen, látszik, hogy a GCN-nek ez jobban fekszik mint a keplernek(ennek oka viszont már nem olyan "egyszerűen emészthető":)), és ez az irány egyre csak nő. Az új játékok nagyobbik része már tartalmaz ilyeneket, és és a DX11.1 egyik újítása még jobban segíti ezek terjedését. A tesztben látszik is, hogy összességében a HD 7850 szintjét hozta a GTX 660 aminél "picit" a HD 7870 többet nyújt. Persze mint fentebb említettem, hogy attól függ hol. A két architektúra eléggé más, így megvan az egyiknek meg másiknak is jobban fekvő terület, de gondolom ilyen kártyák min full HD-re vennél, meg újabb játékokra. Az AMD Gaming Evoled egyértelműen domináns a játékoknál(ezt azért jegyeztem meg, mivel AMD-knél ez nem marketing szinten van, a játékok fejlesztésébe segítenek is a fejlesztőknek).


"Ja és pl. a Borderlands 2-s Physx effekteket egyáltalán nem támogatja a 7870? "

Nem, de lehet számoltatni CPU-val. Erről itt van egy ksi írás:

[link]

Magát a PhysX-et nem tartom perdöntő érvnek, ahogy e is írtad, eléggé kevés játék van aminél haszna lenne.


ui: Bocs a kicsit szétszórtságért, hosszú nap volt a mai :)

2012. nov. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hmm.. lehet mégis meggyőztél, hogy 7870-t vegyek. :) Köszönöm a részletes választ!


Illetve még lenne egy kérdésem: A Gigabyte kártyákról mi a véleményed? Ellenállnak az idő vasfogának? Sok hibás termékük van?

2012. nov. 15. 20:23
 7/15 A kérdező kommentje:
És vajon megér +12-15 ezret egy 7950-es?
2012. nov. 15. 20:30
 8/15 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
8%

LOL:)


persze és 60-70ezer plusz megér egy komoly 7970 :P


amugy GTX660Ti ben gondolkodj szerintem ha vidia


ha amd akkor meg 7870 de van pl VorteX és Hawk is a világon


de ha gigabytet szeretnél szived joga én nem ajánlom de ez mondhatod hogy "egyéni vélemény"

2012. nov. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
29%

Szvsz jók, persze a netes társadalom erről most eléggé megoszlik, van aki csak dicséri, van aki némi előző szériában fellépett gond, meg pár kattogós venti miatt szidja mint a bokrot, meg a középút amibe magam is sorolnám.

Azt viszont megmondom, hogy én sapphire vennék, tuti megkapod a giga árában, és elég jó márka, kevés gonddal.

2012. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%
Meg igen, Twinn Frozr hűtéses kártya van HD 7870-nél is.
2012. nov. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!