Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Mac gépek tényleg stabilabba...

A Mac gépek tényleg stabilabbak és strapabíróbbak (ütésállóbbak)?

Figyelt kérdés
Én ezt egyik ismerősömtől hallottam, és ha igaz akkor miért nem csak mac-et gyártanak és miért nincs sok játék mac-re?
2012. okt. 13. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól össze vannak rakva az igaz, de azért amit írsz az 80%-ban inkább hype.


"miért nem csak mac-et gyártanak"

Mert nem midnenki milliomos, és apuci pénztárcájával szaldgál....

Ez olyan hogy a Ferrari az tök jó kocsi, miért nem csak olyat gyártanak?

2012. okt. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%

A Mac gépek azért stabilabbak, mivel az apple mérnökei pontosan tudják, hogy milyen alkatrészek lesznek a gépben, ezért pontosan ismerik is a hibákat, ergo a szoftverek pontosan az adott gépre fognak készülni - és mivel meglehetősen zárt platform, így kevesen írnak rá programokat, és a PC-hez képest kevesebben is használják, így a vírusoknak sincs sok értelme.


És pont ezért nem gyártanak Mac-et. Engem például a hideg kiráz attól, hogy az Apple mennyire hülyének tartja a felhasználókat. A legtöbb helyen van két beállítás (milyen legyen a menü színe?) és egy darab OK gomb.


Szét nem szedheted, fejleszteni nem fejlesztheted. Nem tetszik? Dobd ki, és vegyél másikat.


A PC-nek ez a legnagyobb előnye, és a windows legnagyobb hátránya is. Míg az apple fut három különböző platformon, addig egy windows több millió különböző gépvariáción is elüzemel - és ennek az az ára, hogy minden létező hardwarre nem lehet felkészülni. Cserébe a platform nyitott, ergo mindenki írhat is rá programokat (meg is teszik). És ez megint hátulütő - egy tiszta windows az esetek legritkább esetében produkál hibákat. A legtöbb hiba az a driverek, és egyéb ilyen-olyan rosszul megírt programok halmozódó hibája szokott lenni.


Az meg, hogy ütésállóbb, hát... Nem igazán tudom, mitől lenne ütésállóbb, mint egy másik hasonló kategóriás gép :)

2012. okt. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Na, itt jól összekeveredtem :D


"És pont ezért nem gyártanak Mac-et." Helyett azt akartam írni, hogy pont ezért nem használnak annyira mac-et.


Gyártani értelemszerűen gyártanak :D

2012. okt. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 algopirin ***** válasza:

Legszebb mikor macbookhoz adnak gyári 7est némi felárért :)

#2 teljesen igaza van, ezt így szépen leírta röviden és egyszerűen.

Ismerősöd meg inkább csak hallotta nem hiszem hogy kézzelfogható tapasztalata lenne.

Mac is Pc valamilyen szinten ha odaversz neki az is tönkre megy winyo pl. ugyan az csak némi felárért kapsz rá egy alma jelet.

2012. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!