Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elveszne a videokártya garanci...

Elveszne a videokártya garancia ha már leszedtem a hűtőjét? Ati Radeon HD 5770-es.

Figyelt kérdés
Valamiért állandóan felemelegedett kb 75-80 celziusz fokosra. Én úgy gondolom a hűtővel van a baj, mintha nem vezetné a hőt és fura sziszergő hangot ad ki. Szóval már belepiszkáltam bekentem ilyen hőszigetelő pasztával, a fontosabb dolgokat amiken a hűtő volt, de hiába semmi javulás. Vettem új alaplapot meg proceszort, lehet hogy az a gond? Mert a régiek nem tudták annyira kihasználni a videokártya tulajdonságait.

2012. aug. 6. 19:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Újak:

alaplap: ASROCK EXtreme4

proci:AMD FX 4170 4 magos

Régiek:

alaplap:ASUS M2N-E-SLI

proci: AMD Athlon 64x2

2012. aug. 6. 19:25
 2/14 anonim ***** válasza:
A videokártya ha játék alatt produkál ekkkora hőt az nem gond ha csak ugy simán akkor hűtőt kell cserélni. Egyébként ha levetted akkor rögtön annyi a garinak.
2012. aug. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Már akkor felmelegszik amikor még csak a Windows inditja el. Sőt az össszes többire is kihat a videokártya, mert a többi is nagyon meleg lesz tőle. Szóval akkor baszhatom már szétszedtem. Akkorr marad a régi ati radeon hd 3650-es :(
2012. aug. 8. 11:18
 4/14 A kérdező kommentje:
Szóval most megcserélődött a dolog eddig a vidikártya volt a jó az összes többi meg pocsék, most a többi jó, a videokártya meg szar, hát király nem mondom.
2012. aug. 8. 11:19
 5/14 A kérdező kommentje:
És ha újra szét szedem és kitakariitom a pasztát belőle, vissza és azt mondom hogy nem volt szédszedve úgy elhiszik, vagy észre tudják venni valahogy?
2012. aug. 8. 12:42
 6/14 anonim ***** válasza:

Tápegység márka, típus ponosan?

rendesen rajta van a tápkábel a vga n?

mért nem veszel rá egy új vga hütöt?

vagy a ventijét cseréld ki szerintem az sziszeg biztos csapágyas vagy más baja van

persze probáld meg garanciáztatni legalább akor ök talán kicserélik ventit és kész

2012. aug. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen rendesen benne volt a vga-ban.

Nem hinném hogy lenne keret új hűtőre, mert belement az összes az új prociba,az alaplapba meg memoriakártyába.

na igen mondjuk még időm sincs bemenni pestre nem hogy még kiszedjem a pasztát amit felesleges volt belerakni. Majd megoldom úgyanis még jövő év végéig jó a szerződés.

2012. aug. 9. 14:46
 8/14 anonim ***** válasza:
Tedd rendbe a ház hűtését is és akkor kevésbé fog melegedni. Tegyél előre egy ventit ami szívja befelé a levegőt a gépházba. Aztán tegyél a ház hátuljára is egyet ami kifelé fújja így meg lesz a légcsere a gépházban. Oldalra ne rakj hűtőt. Aztán ellenőrizd le a ventilátort töltsd le a speedfan nevű programot és állítgasd a vga ventilátor sebességét. Ha a sebesség állításra változik a hangja tehát halkul vagy erősödik az a magas hang akkor ki van száradva a ventilátor vagy csapágy hibás mondjuk utóbbit a kiszáradás szokta leginkább okozni. Nézd meg hogyha a speedfannal 100% ra állítod a ventilátorát a vga nak mennyire melegszik, ideiglenes megoldásnak jó lehet. Illetve ha valami codegány és társai féle minőségi csirketáp van a gépben kukázd mert előbb utóbb az egész gépet cserélheted tehát írd le milyen van és hány wattos benne. :D Kicsit hosszú lett de remélem segített valamennyit. :D
2012. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ok kösz. a tápegység 550 wattos, tehát megfelel a vga-nak, annak 450 kell legalább. Nem azzal van a gond. Beraktam egy másik tápegységet 420 wattosat, azthittem el se indul vele, de mégis sikerült, viszont ugyanaz a hiba van.
2012. aug. 9. 22:19
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor marad a hűtés egyébként a teljesítmény mellett a táp gyártóját is figyeld mert vannak egész alaplap veszélyes tápok is na de persze nemcsak arra veszélyesek.
2012. aug. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!