Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Tápegyég kérdés?

Tápegyég kérdés?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem,hogy a tápegység vásárlása előtt állok,lehet hülyén hangzik de minden tápegyég minden gépbe jó? mondjuk most a gépembe X táp van akkor abba Y jó lesz? mármint hogy milyen kábelei vannak a tápnak meg hasonlók,ez érdekelne,hogy bármilyet vehetek vagy oda kell figyelnem?!
2012. márc. 16. 00:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Legalább olyan vagy újabb tápcsatlakozók legyenek, mint az alaplapon és a videokártyán.

Alaplapon van minimum egy 20 tűs csatlakozó. Néhány éve van egy különálló 4-es tápcsatlakozó, amit általában a procihoz közel kell dugni. Még újabb találmány, hogy a 20 tűs csatlakozó 24-re van kiegészítve. Az utóbbi 1-2 évben viszont a proci melletti 4 tűs csatlakozó is 4+4 tűs lett.

A videokártyának pedig egy 6 tűs csatlakozója szokott lenni, ha nagyon erős kártya, akkor kettő is.

Plusz legyen elég hosszú a kábel és ha kell, akkor legyen SATA tápcsatlakozó is rajta.


Persze a legtöbbhöz van átalakító, de az nem mindig előnyös, mert esetleg azért nincs annyi/olyan csatlakozó, mert a tépegység amúgy sem bírná. Én is majdnem rossz tápegységet vettem nemrég, mert nem néztem utána hogy van-e 4+4 tűs csatlakozója az iArena sorozatnak (nincs, és nekem kellett).

2012. márc. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen és még elég lényeges hogy minöségi tápegység legyen (iArena nem az pl., de mégjoban nem az a Codegen, HKC, és még jó sok olcsókategóriás)

Chieftec CTG 400-500W legtöbb géphez elég és jó, alsótápos házakba is jó mert hoszúkábeles

FSP Hexa 400-500W pedig jó a nem alsótápos házakba

igazából ezek a legjob vételek egy átlgos géphez (amin persze akár full hd ban is lehet játszani)

nagyobb és még minöségib táp már igazán extrém dolgokhoz kel tuning, moding

két vagy 4 kártyás rendszerek

ezeknél mar megéri nagyon hoszasan válogatni és megfelelö Wattost is venni (de azért töbet it is felesleges fõleg hogy nagyon minöségiek (pl. én Corsair Professional Series t tartom legjobnak de nagyon jók az Enermax ok is pl.

2012. márc. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amugy a nem veszélyes tápoknak (meg még azoknak is általában) van gyártói honlapjuk ahol ezeket megtudod nézni (mindenki ot nezi meg fejböl nemtudja

még alaplapokat is pl.)

2012. márc. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!