Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Turbo Core is több lesz?

A Turbo Core is több lesz?

Figyelt kérdés
AMD Phenom II X6 1055T processzor alapon 2,8GHz és 3,3GHz Turbo Core. Ha húzom a procit 3,2GHz-re akkor a Turbo órajel 3,7GHz lesz?
2011. dec. 24. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:

ha ezzel nő a turbo core (amit nem hiszek), akkor sem így nő, mert valószínűleg ez lesz a végeredmény (kerekítve): 3,77 GHz


de én ezt hülyeségnek tartom, a turbo core szerintem fix

2011. dec. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínű nőni fog, hisz gondold el, a tuning után a proc ketyeg alapon mondjuk 2,8 helyett 3,5GHZ-en, aztán teljesítmény kell a rendszernek, és a turbo lecsökkenti 3,3-ra? :)))))
2011. dec. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Panda Péter ***** válasza:
a turbó úgy működik, hogy a procinak van egy ún. TDP kerete (TDP ~= fogyasztás), és amíg a proci fogyasztása ezen kereten belül marad, akkor az inaktív magok órajele csökken, az aktívaké megnő, így a kevésszálas teljesítmény is megnő. namármost a TDP keret nem változik, így sztem a turbó órajel sem változik. egyébként szerintem nem is minden alaplap tudja tuning mellett a turbót...
2011. dec. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, kösz a válaszokat :)
2011. dec. 26. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!