Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit jelent az hogy Kontrasztar...

Mit jelent az hogy Kontrasztarány?

Figyelt kérdés

Nézegettem monitorokat és láttam egy LG M2780D-PZ monitort a minek a Kontraszt aránya: 5.000.000:1-hez, nézegettem tovább és egy Apple LED Cinema Display (27') -nek pedig 1000:1-hez

ennyivel rosszabb lenne vagy mit jelent ez ?


2011. júl. 25. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Egy kép legsötétebb (fekete) és legvilágosabb (fehér) árnyalatai közötti arány, viszonyszámmal kifejezve.

A monitorok egyik jellemzője, egy arányszám, mellyel azt jelezzük, hogy mekkora a különbség a monitoron megjelenített teljesen fekete és teljesen fehér közt. Minél nagyobb a kontrasztarány, annál jobb a monitor képmegjelenítési képessége. Ezt állandó fényerő mellet mérik.Azonban a monitorgyártók egy új fogalmat vezettek be, dinamikus kontraszt néven, amely azt jelenti, hogy sötét színnél csökkentik a fényerőt, míg világosnál növelik. Ezzel persze fantasztikus értékeket lehet elérni, azonban ez a valóságot „kissé” eltorzítja.

2011. júl. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 legendavagyok01 ***** válasza:
92%

A kontraszt arány a kép sötét és világos pontja között a maximális fényerőeltérés, amit arányszámmal adnak meg. Mivel többfajta módon lehet mérni és a gyártók saját mérési eljárása is különbözik, gyakorlatilag nem nagyon mérvadó, ez is csak egy számháború. A tv/monitor képe még számos más dologtól is függ, egy nagy kontrasztarányú monitor képe is lehet sz@r.

Azért megjegyezném, hogy az emberi szem kb. 10000 árnyalatot tud érzékelni, vagyis az ennél nagyobb (tényleges)kontrasztarányú eszközöknek kvázi nem sok értelme van.

Ugyanez van a felbontással is, már olyan nagy felbontású monitorok vannak, ahol egyszerűen nincs különbség a szem számára, még ha ezt a sznobok nem is ismerik el.:)

2011. júl. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm, mégegy kérdésem lenne

Fényerő: (pl:300 cd/m2), ez mit jelent ????

2011. júl. 25. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Cd= candela m2= a négyzetes méter azaz egységnyi terület.

cd/m2 a fényerőség mérésére szolgál...azt jelzi milyen erősen világít a monitorod...azaz a fényereje

(1. voltam)

2011. júl. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm ^^
2011. júl. 25. 19:52
 6/6 Trevor. ***** válasza:
Az ötmilliós dinamukus kontrasztarány, ami nem sokat mond. A statikus 1000:1-hez kontrasztarány már jóval reálisabb.
2015. dec. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!