Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lehet a gépnek? SOS

Mi baja lehet a gépnek? SOS

Figyelt kérdés

Ezt írja ki bekapcsoláskor:"No drive attached to FastTrak controller,The BIOS is not installed"

XP telepités közben kikapcsol folyton.Hol keressem a hibát?


2010. dec. 26. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
MAGYARUL:nincs BIOS a gépeden
2010. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Jenci ***** válasza:

Ez egy jelzés a BIOS felől.Azt jelenti,hogy nem találja az IDE RAID kötetet,pedig engedélyezve van a BIOS-ban.Akkor fordul elő,ha SATA vinyókat használsz és nem IDE vinyókat.


Két dolgot tehetsz:


1. vagy figyelmen kívűl hagyod,nem lesz semmi gond

2. a BIOS-ban kikapcsolod a RAID vezérlőt---Onboard Promise Controller---ezt kell Disabled állásba tenni

2010. dec. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.IDE vinyót használok nincs SATA-s csatlakozo

MSI 845 pe max3 alaplap.Nem tudok telepiteni semmit a vinyora kikapcsol telepités közben CD-röl meg megy az XP.Mi lehet a baj.

2010. dec. 27. 08:23
 4/7 Jenci ***** válasza:

Lépj be a BIOS-ba és nézd meg ezeket,illetve csináld meg:


BIOS:

- AHCI kikapcs, telepit, bekapcs vagy:

- SATA native mód kikapcs, telepít, bekapcs


Ha így sem megy,akkor először nézd meg felváltva a memóriákat.Ha még mindig rossz,akkor ha van egy másik vinyó azzal is.


Mindezek előtt azért én csinálnék a BIOS-ban egy Load Default-ot.

2010. dec. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

És ezeket a BIOS-ban hol találom meg?

alaplapom: MSI845pe max3

2010. dec. 27. 14:03
 6/7 Jenci ***** válasza:

Az alaplapon van 3 db IDE csatlakozó és 2 db SATA1 csatlakozó.Én legalábbis csak ilyen lapot találtam a neten.

A vinyód remélem az IDE1-be van bedugva,ami középen az elem fölött a lap szélén van és elvileg kék színű.Van egy lent is alul és elvileg sárga színű.Na ebbe nem kell dugni,mert ez a RAID kötetnek van fenntartva.


A BIOS:


Integrated Peripherals


--On-Chip IDE : Both

--Load Serial ATA IDE BIOS : Enabled


Na akkor ezeket nézd meg,kíváncsi vagyok.

2010. dec. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat, de a proci hütésével volt a gond, 120°C-ig melegedett, ujra ragasztottam és így jó. A BIOS-ba nem piszkáltam.
2010. dec. 27. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!