Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új alaplap vagy új RAM?

Új alaplap vagy új RAM?

Figyelt kérdés
Mostanában ki fagy és újra indul a gép, nem tudom hogy mi okozhatja. Van 2x4Gb hyperx 3200Mhz 2x4Gb ballistix 2666Mhz RAM van most. Ha dual channelbe rakom úgy is meg ha össze vissza van úgy is csinálja ha csak 2x4Gb úgy is csinálja.

ápr. 30. 15:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld másik ssd-vel
ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Memtest86 megmondja hogy a RAM jó-e, de ez inkább alaplapnak tűnik, vagy más hardver, pl videókártya.
ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Milyen alaplap milyen procival?
ápr. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Asrock B550M pro4 ryzen 5 5600x

Vidikari rx6700xt

ápr. 30. 19:05
 5/21 MGéza ***** válasza:

Alaplap, foglalat tesztje egyszerű: Két modul bennhagysz dual channelben, illetve egyesével végigpróbálod a foglalatokat. BIOS-ba belesel, megnézed, hogy azonos frekire vannak állítva a ramok vagy nem? A 2666Mhz-t lődd be, lehet a lassabb ramok lettek a gyorsabbhoz konfigurálva, amit esetleg nem bírnak.

Egyébként biztos, hogy ram, mikor bővítetted? Cseréltél videokártyát, vagy már így vetted? Előtte ha volt másik akkor esetleg a gyengébb, kevesebbet fogyasztó kártyánál is csinálta?

máj. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

masik ssd vel is tudtad probalni?


[link]


legfrissebb nem beta bios van fent? (3.40 -es)

máj. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Please DO NOT combine DIMMs for multiple kits. Combining multiple kits, even if they are rated for the same speed, may result in system stability issues


amugy ezt irja


szoval nem jo vegyes ramokat osszeugrasztani benne


persze esetedben nem ez a gond viszont ha mind a 4 et hasznalnad akkor ez is gond lehet

máj. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Igen volt bent 2 modul de írtam akkor is csinálja. Proci vidikari lett cserélve. A proci ryzen 5 1600x--->ryzen 5 5600x

Vidikari gtx1050ti--->rx6700xt

2666 ra van belőve elvileg.

máj. 1. 10:35
 9/21 A kérdező kommentje:
#6 Nem próbáltam másik ssd-vel mert nincs legfrisebb van rajta.
máj. 1. 10:38
 10/21 anonim ***** válasza:
Akkor honnan tudjuk hogy nem szoftveres gond egyáltalán? Azért kéne mondjuk egy live rendszer, ha egy pendrive még akad valahol.
máj. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!