Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha van dedikált videókártya...

Ha van dedikált videókártya saját rammal egy notebookban akkor a Windows az összes ramot feltudja használni, vagy akkor is von le valamennyit?

Figyelt kérdés

A mostani notebookomban 12 GB RAM van ès csak integrált VGA. Így csak kicsit kevesebb mint 10 giga ramot jelez a Windows.


Rendeltem pár napja egy notebookot amiben 16 giga RAM van ès egy 4 gigás Geforce RTX 3050 VGA. Akkor ebben a notebookban látnifogja a Windows mind a 16 giga ramot?



márc. 30. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában mindbe van integrált, és a rendszer felváltva használja, ha nem kell komoly grafika (böngészés, office... stb) az integrált megy és, ha szükséges akkor számol a dedikálton, így kissebb a fogyasztás. De lehet kissebb 500-1000 MB területet is hozzárendelni, de valamennyit használni fog.
márc. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ahogy #1 is írja először mindig a prociba integrált VGA-t használja. Úgyhogy nem fog pontosan ugyanannyi RAM-ot mutatni amennyi benne van mert az integrált VGA használ belőle.
márc. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm. Akkor ezekszerint jóljártam hogy nem olyat vettem amiben 8 giga ram volt mert még abból is vont volna le.
márc. 30. 21:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 16GB RAM-ot tettem a 4GB alaplapra forrasztott mellé. Így a 20GB-ból kb. 16GB szabad.

[link]

márc. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!