Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A régi GTA-kat (III, Vice...

A régi GTA-kat (III, Vice City, SA) tudnám valahogy futtatni új konfigon?

Figyelt kérdés

RX6600 vidkarim van ill. i5 12400F procim valamint 8 GB RAM.


Oké, tudom van valami GTA: The Definitive Edition nevű Unreal Engine alapú remake a régi GTA-król és szívem szerint meg is venném (van egy kedvezményes kuponom), de arról meg azt olvastam, hogy iszonyat pocsék az optimalizálása (nagyobb gépigény mint a GTA 5-nek főleg, hogy nekem a RAM csak 8 giga) és azt se tudom utólag mennyire adná vissza a régi feeling-et (sose játszottam velük) szeretném bepótolni.


Ugyanakkor meg a Red Dead Redemption 2-t is megvenném szívesen és félek, hogy a GTA remake amúgy csalódás lenne (ha arra költeném a kupont nem a RDR2-re)

A legjobb az lenne, ha a régi GTA-kat letöltve valahogy életet lehelnék beléjük, mert a GTA 3-at leszedtem fél évvel ezelőtt, de játszhatatlan volt azért is kérdezem mi lenne a legjobb döntés?



dec. 20. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Jól működnek az eredeti GTA-k is a mai rendszereken, nincs velük gond. Max a SilentPatcheket rá lehet dobni, az javít pár bugot, de nélküle is mennek szépen. Legalábbis a Steames verziók.
dec. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg az van még, hogy nem szeretik a széles képernyőket. Azok még 4:3 vagy 5:4-re voltak optimalizálva. Kell rá valami widescreen mod, hogy jó legyen 16:9-ben

[link]

Sajnos nem értek hozzá, csak rémlik, hogy létezik ez az oldal. Én a korabeli monitoromon tudom tolni szerencsére ezeket a retro játékokat 😁


Vice cityre ránéztem azárt ncore-on. Ezt írja egy emberke:

[Szerk. 1-5. ugyanabba a meghajtóba rakd a 2.cd-t, mint az elsőt, telepítés, crack]

„6. Töltsd le valahonnan az alábbi két fájlt: SilentPatchDDraw.zip és GTAVC.WidescreenFix.zip. Steamcommunity-n megtalálhatók, Github-on is. Kipróbáltam, a mai napon (2023. 08. 15.) még tölthetők. (Direkt linket azért nem írok, nehogy itt a modiknak ne tetsszen, és megverjenek érte.)

Csomagold ki a két ZIP-fájlt, és a tartalmukat (ddraw.dll, d3d8.dll, valamint egy "scripts" nevű mappa, ami 4 fájlt tartalmaz) másold be a játék telepítési mappájába (alapban ez C:\Program Files (x86)\Rockstar Games\Grand Theft Auto Vice City).


Ezek után minden további nélkül indul a játék, nem kell kompatibilitás móddal meg processzormag affinitással bajlódni (pláne, hogy azt se tudom, mi a fene az).


Nálam a kép csak full HD-n (1920x1080) tökéletes, a többin "szegélye" van alul-fölül. Persze, ez lehet, csak az én problémám, mert a monitorom már a 13. évét tapossa...


Jó játékot kívánok!”

dec. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kiút lehet ebből egy nosztalgia PC. Egy olyan mini PC vagy vékony kliens, amin fut egy XP vsgy Win7 és csont nélkül viszi ezeket a játékokat, olcsóbb, mint maguk a játékok.
dec. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3: És ilyen PC-ket honnan lehet "kukázni"? Nem lehet vhogy virtuálisan megoldani? Bár költői kérdés, mert a 99-es Spec Ops 2-t is próbáltam Win98/XP virt. gépre feltenni de sajnos nem működött.


De eskü vevő lennék egy kompakt retro PC-re ha kiadnának ilyet. Tudnám ismét játszani a Delta Force, NFS Porsche Unleashed, Panzer Elite és egyéb old school gyöngyszemeket, amiken vszeg már sosem fogok tudni nosztalgiázni (ha nem találok megoldást).

dec. 21. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:
A Delta Force részei elérhetőek GoG-on, némelyik Steamen is. Panzer Elite szintén fent van GoG-on, ezeknek mind mennie kell gond nélkül.
dec. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5: Szuper, köszi. Azonban visszatérve az előző kérdéshez. Hol lehet megbízható retro PC-ket venni? Nyilván hülyét nem akarok csinálni magamból, szóval nem fogok tízezreket kiadni egy Pentium 4-es konfigért, akkor inkább marad a remake.

Viszont nekem van egy Dual Core E5200 - 4GB DDR3 konfigom. Ha arra teszek egy XP-t, akkor tudom futtatni a 1998-2005 közötti címeket?

dec. 21. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:

1998 már elég modern, ott nem valószínű komoly kompatibilitási probléma XP-vel. Túl modern hardverrel lehet gond, van néhány közismerten problémás játék.


Az E5200 2005-ös játékokhoz is bőven elég. Ott a videokártya lehet a szűk keresztmetszet. Geforce 7 nél újabb kártyák tudnak bajosak lenni régebbi játékokkal, de vannak patchek. Teljesítmény szempontjából egy 9600GT szint indokolt, de ezzel még lesznek játékok, amit nem fogsz kimaxolni (pl. F.E.A.R. Soft Shadow effekt).


Ha miniPC-t akarsz venni, van néhány megbízható eladó Vaterán (zsebobaba, newwavecomp, DellFinancialServices). A levágási pont XP-nél az Ivy Bridge.

dec. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!