Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a hiba? Van három 4gb-os...

Mi a hiba? Van három 4gb-os ddr 3 Kingston ram. Együtt tökéletesen működik dualba, de ha a negyedik slotba beteszek egy 2gb-ost, el se indul a gép. Viszont ha a kiveszem azt a 4 gb-ost amivel a 2gbos dolgozna össze akkor ismét elindul a gép.

Figyelt kérdés

Remélem érthető volt. Nem tudom mi okozza. Talán a duál miatt nem működnek együtt.


Egyébként Asus b85mg alaplapról beszélünk.



2022. dec. 27. 17:03
 1/3 A kérdező kommentje:
A 3db 4gb-os Kingston HyperX FURY dual cheneles. A 2 gb-os viszont nem dualos. Ha jól gondolom ez okozza a problémát.
2022. dec. 27. 17:13
 2/3 anonim ***** válasza:

" Együtt tökéletesen működik dualba"


3 modullal? Azt hogy?


szerintem azért nem mennek együtt, mert nem egyforma a ramok kiosztása a csatornán belül. A leírása szerint olyat csinálhatsz, hogy a két külön catornába eltérő méretű ramokat teszel, de szerintem csatornán belül nem mixelheted őket.

2022. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bármint a 2 egyforma RAM ami ugyanolyan fekete foglalhatba kerül képes elvileg dualba menni. De ez mellékes, akkor a 4gb mellé be tesztek egy 2gb-ost akkor az nem képes működni így. Vagyis a negyedik slotba is egy ugyanolyan vagy nagyon hasonló ramot kéne tenni, hogy rendbe legyen.
2022. dec. 27. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!