Hallottatok arról hogy a Talking Angelával gyerekeket rabolnak el?
Persze, hogy hallottam. Itt a Gyakorin, több, mint fél éve:
http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__6..
És már akkor is megtalálta a közönségét, kíváncsi volnék, létezhet-e olyan baromság, amire mindenki azt mondja, hogy nanana, ezt azért már nem hiszem. Erősen javaslom, hogy ne csak a Tengor által linkelt cikket olvasd el, hanem a kommenteket is, jó nagy mélységben. Idézet az egyik kedvencemből:
"az osztályombol minden lány leszette és lefényképezte nekem az eggyik a szeméz és láttam azt az embert a szemébe."
Módfelett érdekes alászállni a butaságnak ezekbe a bugyraiba, csak kárát látja a nagybetűs Emberbe vetett hit.
Őszintén szólva, nem a nyelvtani fogyatékosságai miatt citáltam a kommentet, azzal ugyan nem lógott ki a többi közül. Az a babonás hit a megdöbbentő, miszerint egy képernyőre rajzolt szem LÁT, sőt rajta keresztül valaki NÉZ, sőt TE IS LÁTOD az illetőt, mintha valami lyukon keresztül kukucskálna.
Nehogy azt hidd, hogy az idézett hozzászóló magányos képviselője ennek a nézetnek. „Kamera van a szemében!” „Takarjátok le a szemét!” „egy rohadt 50 éves ember figyeli a gyerekeket a macska szemén keresztűl!” -- ilyenekkel van tele az egész net, nemcsak magyarul, hanem minden nyelven. Hát hol élünk, tébolydában, hogy egymást érik az idióták?
A program adott esetben minden különösebb kertelés nélkül kéri, hogy használhassa a kamerádat. Ha megengeded, valóban megjelenik egy arc, nem éppen a macska szemében, hanem egy kis külön keretben -- a te arcod. Ettől fogva Angela (aki a megtévesztő látszat ellenére sem egy rózsaszín macska, hanem egy szoftver) a kamera képének értelmezésével megpróbálja azonosítani a hangulatodat az általa ismert öt jellegzetes fejmozdulat vagy arckifejezés sémájára támaszkodva. Ezenkívül feltesz egy csomó inicializáló kérdést, amelynek egy részét sokan bántóan tolakodónak tartják, és ezeknek alapján egyre inkább a személyedre szabottan tudsz vele beszélgetni
Én sosem próbáltam, de gondolom, hogy a programozók jó munkát végeztek a mesterséges intelligencia terén. Mivel az efféle csevegőprogramoknak igen régi hagyományai vannak, alaposan ki is kellett tenniük magukért, ha villantani akartak. A jelek szerint sikerült: Noha elvárható, hogy egy beszélgetőprogrammal ugyanúgy beszélgethess, ahogyan a képszerkesztővel képet szerkesztesz, stb., a köszörületlen elméjű felhasználóknak ez már sok, ami nem csoda ezen a szinten: „Hétfőn bekapcsolták az alkalmazást és a macska megkérdezte: Angelika, hogy van a bátyjád? (honnan tudja egy alkalmazás ezeket megjegyezni???)”. A zárójeles kérdés furcsa módon nem mindenki számára bizonyítja azt, hogy hülye, aki föltette. Vannak, akik a maguk szintjén „elgondolkoznak” rajta, meggyőző érvnek találják, és -- ha már mindenképpen valami érthetetlen csodára kell magyarázatot találniuk -- a fecsegő játékmacska képtelensége helyett inkább elhiszik, hogy téren és időn keresztül képesek az egyszerre ötmillió gyerekkel diskuráló pedofil szervkereskedő barlangjáig látni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!