Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hálózati probléma XP és...

Hálózati probléma XP és Windows 7 között?

Figyelt kérdés
Az asztali gépen Win 7 van.A laptop-on XP SP3.Az asztali gép látja a laptopot a laptop nem látja az asztali gépet.Adat átvitel lehetséges az asztaliról a laptopra de fordítva nem.Hálózati hiba miatt megszakad az adat átvitel.Munkacsoport mindkét gépen MS HOME-ra nevezve.Mit kéne még be állítanom,hogy működjön az adat átvitel? Míg mindkét gépen XP volt nem volt semmi probléma.Ja meghajtok természetesen a hálózaton megosztva.
2010. febr. 4. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Tedd fel az XP-t a notebook-ra és úgy próbáld meg a kapcsolódást. A Vistát ne szedd le, mind a kettő legyen fent és mikor elindítod a gépedet, akkor kitudod választani, hogy melyik operációs rendszerrel működjön.

Egyik ismerősömnek Vistája van, nekem XP-m és mi is hálózati gondokkal küszködtünk, végül átállította az operációs rendszerét XP-re és megoldódott a problémánk.

2010. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vistat nem is említettem. Valamit el néztél XP és W7 között nem működik rendesen.Lehet,hogy tényleg csak két azonos vagy kiadási időben egymás utáni két opp. rendszer között lehetséges hálózati megosztás hibátlan működése? Ez elég hihetetlenek tűnik remélem van megoldás.
2010. febr. 4. 15:25
 3/4 anonim válasza:
Nekem olyan gondom volt, hogy xp látta a win7-et fordítva nem, ott a munkacsoport elnevezéssel volt gond. Ha az tényleg mindkét helyen MS home (esetleg próbáld ki a workgroup-ot is), akkor ellenőrizd le a tűzfalakat vírusírtókat stb. Ja és fájlmegosztás legyen engedélyezve mindenhol.
2010. febr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nos most már ott tartok.hogy mindkét gép látja egymást.De az XP-s laptop nem nyitja meg a W7-es gép meghajtóit pedig megosztottam.Valaki esetleg leírná pontosan milyen beállításokat kel megadni Windows 7 -nél meghajtó megosztáshoz?
2010. febr. 4. 17:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!