Linux vagy Windows?

Figyelt kérdés

Nyílván sok ilyen kérdés van már itt, és olvasgattam és sok helyen róla de gondoltam megkérdezek azért pár dolgot hátha van itt 1-2 gyakorlott felhasználó..

Szóval én Windows 7-ről szeretnék váltani Linuxra semmi különösebb oka nincs, egyszerűen meguntam már a windowst és szeretem a változatosságot :D

Először is melyik linux verziót ajánljátok egy kezdőnek? egyik helyen ubuntut ajánlják másik helyen szarrá oltják..

Leginkább netezésre, torrentezésre, filmezésre használom a gépet gondolom erre megfelel a linux is.

Telepítés után drivereket automatikusan feltelepíti vagy nekem kell egyenként? alaplap, vga, hang stb..

Válaszaitokat előre is köszönöm :)



2014. júl. 8. 22:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Linux Mint vagy Ubuntu kiváló kezdésnek. A felsorolt dolgokra megfelel mindkettő, driverekkel nem kell általában foglalkozni, csak felteszed az os-t és elvileg minden babrálás nélkül működik minden. Szóval 20 perc alatt van egy működőképes rendszered. Ha megkedveled, kipróbálhatsz több disztrót is.
2014. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ubuntu
2014. júl. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 czibles ***** válasza:

Mibol gonodolod, hogy itt lesz egyertelmu ajanlas?


En szemelyszerint utalom az Ubuntut, pontosabban a Unity-t. Desktopra az Ubuntura epulo disztrokkal nincsen baj, pl: Mint, Kubuntu, Lubuntu.


Mielott nekifognal szanj ra egy napot, amikor csak olvasgatsz a linux felepiteserol, mukodeserol. 10 eves cikkek / konyvek is tokeletesen megteszik.

2014. júl. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Linux mint,de csakis azért mert az hasonlít legjobban a windows kinézetéhez, könnyebben tudnád kezelni, meg alapból benne vannak extra csomagok
2014. júl. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Manjarót ajánlom vagy a Linux Mintet. Ubuntut és variánsait semmiképpen. 5 év tapasztalata alapján.
2014. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Tom Benko ***** válasza:
23%
Attól függ. Uborka-variánsok telepítése kb. nulla beavatkozást igényel, minden előre be lesz neked állítva. Csak esetleg szarul. Ha meg ácsolni kell, hát azt nevezik kínlódásnak. A másik véglet a Linux From Scratch, amit meg teljesen a nulláról kell csinálni, cserébe viszont minden pontosan olyan lesz, amilyenre irányítod. A kettő között valahol félúton van az Arch és forkjai. Magának az Archnak a telepítése meghatóan fapados (tkp. nincs is installere...), cserébe szinte mindent ízlés szerint állíthatsz be. Sőt, a wikije az egyik legnagyszerűbb. Esetleg ami neked ismerkedés formájában megfelelne, az a Manjaro, ami olyan Arch fork, aminek van álomszép telepítője.
2014. júl. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

"Először is melyik linux verziót ajánljátok egy kezdőnek? egyik helyen ubuntut ajánlják másik helyen szarrá oltják"


Azok dícsérik, akik nem kívánnak belemenni a rendszerhangolásba, konzolos állítgatásokba. És azok oltják, akik meg imádják maguk beállítani, minél jobban személyre szabni. Egyik megközelítéssel sincs semmi gond, minden attól függ, mit szeretnél csinálni. Szerintem neked teljesen jó az Ubuntu, aztán ha már kiismerted és meguntad, válthatsz másra.


"Leginkább netezésre, torrentezésre, filmezésre használom a gépet gondolom erre megfelel a linux is. "


Tökéletesen.


"Telepítés után drivereket automatikusan feltelepíti vagy nekem kell egyenként?"


Az Ubuntu és az arra épülő más disztrók (Pl. "Mint") tartalmazzák a legtöbb drivert. Nem hinném, hogy bármit is kellene utólag telepítened.


Személyes javaslatom: Linux Mint, a legújabb LTS.

Ha kiírtad DVD-re és arról indítod a gépet, ki is próbálhatod telepítés előtt. Ez egyébként a legtöbb disztróra igaz. ("Live CD/DVD").

2014. júl. 10. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 czibles ***** válasza:

@5.: Mint, pont egy Ubuntu varians. Persze, van Debianra epulo valtozata is, de nem azt szoktak erteni a Mint alatt.

Amugy azt nem ertem, hogy miert jo, hogy mindent neked kell csinalni (azaz foloslegesen szarakodni vele) desktopon. Valaki szeretne linuxal foglalkozni csinaljon egy szervert es azt rakja ossze maganak.

Mondom ezt ugy hogy egesz sokaig gentoot hasznaltam desktopon is, de meguntam hogy valami mindig szar volt es sokszor se idom se kedvem nem volt szarakodni vele. Mindig csak a desktopos dolgokkal volt baj a speci igenyeim miatt (hang, monitorok kezelese, ...).

2014. júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Évekig kísérleteztem a GNU/Linux kiadásokkal és az jött le,hogy ha telepítesz egy oprendszert/programot és azt szeretnéd,hogy egyből úgy működjön ahogy kell és ne kelljen 3 hétig minden éjszakád különféle helpeket,oldalakat bújni,akkor állati messze elkerülöd és felteszel egy Windowst (7,8 miteccik).Ráhajítod a szükséges és INGYENES progikat és éled vígan a világod.Ma már csak extrém hardver halál esetben van kékhalál (BSOD),szóval nem kell felülni a Linux marketingnek.Vírusok már vannak Linux-ra is,szóval a Neten keverni tűzfal és vírusírtó nélkül olyan,mint főút mellett barátnővel ismerkedni............
2014. júl. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Tom Benko ***** válasza:
@9: Telepítettél az elmúlt 15 évben Linuxot? Milyen ingyenes programokra gondoltál a win esetében?
2014. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!