Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Összeállítanátok nekem egy...

Összeállítanátok nekem egy számítógépet, olyan 70-80 ezer forintért?

Figyelt kérdés
Megmondom őszintén,hogy nem is akarok többet költeni egy PC-re.Anyámék viszont nem akarnak újat venni,pedig mindig mondom nekik,hogy már ideje lenne lecserélni ezt a 7 éves őskövületet.Nem sokára ballagás lesz,és remélem hogy össze jön egy kis pénz,abból szeretnék majd egy újat venni.Lehetőleg,olyan kellene,amin fut a World Of Tanks,Leauge Of Legends,Metin és a Call Of Duty.És PCx.hu-ról szeretnék rendelni,mert barátnőm is onnan rendelt magának.

#számítógép #konfigurció
2014. máj. 3. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
a baj hogy játékra elég nehéz ennyiből összerakni gépet amin mennek ezek a játékok. ennyiért nézz használtan ott már lehet venni.
2014. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"PCx.hu-ról szeretnék rendelni,mert barátnőm is onnan rendelt magának."

Ez egy komoly érv...


Pontosan milyen is a mostani géped?

Azt ugye tudod, hogy a 70-80k nem egy komoly összeg? Valami átmenthető a régi gépből vagy teljesen új konfig kell? Ennyiből amúgy remek irodai/htpc építhető.


Itt egy alternatíva:

[link]

[link]

[link] (x2)

[link]

[link]

[link]

össz: 76.972Ft


A RAM-nál kompromisszumot kellett kötni, mert 8GB túl drága, de a dual chanel nagyon fontos APU-nál. Az integráltnak szvsz elég kiosztani 512MB-t és marad a rendszernek 3,5GB. Sztem sok mindenre elég alapszintű gép, fejleszthető foglalattal, márkás, megbízható alkatrészekből. Ha beleférne a keretbe akkor ésszerűbb lehet 2x4GB memória az időtállóság miatt, mert a 2x2GB felállás nem bővíthető ebben a lapban csak lecserélhető (mondjuk szvsz az esetek nagy részében még elég ennyi RAM ehhez a konfighoz).

2014. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A gépem adatai:

CPU:AMD Sempron,1600 MHz (8 x 200) 2800+

Alaplap:Gigabyte GA-M61PME-S2P

RAM:512MB

VGA:NVIDIA GeForce 7100 GS

Erre már egy forintot nem költök.Amúgy,ha össze jönne maximum olyan 90 ezer forint? Abból milyet lehet venni,hogy elbírja a World Of Tanks-et?

2014. máj. 3. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Hű ez tényleg 7-8 éves konfig, abból is egy alsó kategóriás. Amit fentebb összeírtam, az megeszi ezt reggelire minden szempontból.

Ha kibővíted a keretet 90k-ra, akkor más összeállításban is lehet már gondolkodni.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

össz: 90.618


A memória egyszerűen bővíthető később (mellé kell tenni még egy ilyet) illetve a diszkrét kártya miatt megmarad a rendszernek mind a 4GB. A CPU foglalat jól fejleszthető, a videokártya teljesítménye egész elfogadható. Házból nézhetsz kék ventiset (ha addig lesz a listán, jobban megy az Inteles konfighoz a kék led...bár ez már csak formaság).

2014. máj. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Amúgy,ha már konfigurációnál tartunk,akkor megmondanád,hogy még érdemes-e pénzt áldozni erre az ókori gépre?

CPU:AMD Sempron,1600 MHz (8 x 200) 2800+

Alaplap:Gigabyte GA-M61PME-S2P

RAM:512MB

VGA:NVIDIA GeForce 7100 GS

Esetleg a videókártyát ki lehetne cserélni egy jobbra? Memóriát szerinted még kilehet bővíteni 1GB-ra?

2014. máj. 3. 12:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Költeni sokat nem érdemes ilyen régi gépre, de a teljesítménye még így is jelentősen fejleszthető a mostanihoz képest, igaz a mai játékos követelményekhez már nem lehet feltornázni. Az egy magos, 1,6GHz-es Sempron helyére rakhatsz maximum egy Athlon64 6400+ processzort (2 mag, 3,2GHz), ami jelentősen erősebb. Használtan ha vadészol egy X2 5400+/5600+ procit az is elég lehet. A memória is bővíthető (512MB nagyon kevés, minim 2GB kellene). A videovezérlőd alaplapi integrált, abbóül is egy régi/lassú fajta. Szóval jelentős növelést érhetsz el egy X2 5600+, 2-4GB RAM és mondjuk egy HD5670/5750 beszerzésével. Ezek használtan (proci 7-8k, videokari 10k, memória 2GB kb 6-7k) 4GB memóval legalább 30k-ba kerülnének. Ennyit talán még meg is érne a fejlesztés (X2 5600+, 4GB DDR2-800, HD5750), de mai szemmel már nem túl combos és tovább nem nagyon fejlesztheő.
2014. máj. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

ezeket gyorsban vadásztam. Össz: 34k


Tápod pontosan milyen?

2014. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem,akkor ballagás után első dolgom az lesz,hogy veszek egy új számítógépet,persze ha össze jön rá a annyi pénz.
2014. máj. 3. 13:22
 9/10 A kérdező kommentje:

Tápom pontos típusát nem tudom megmondani.

Az adatokat amúgy Everest progival néztem.

2014. máj. 3. 13:25
 10/10 anonim ***** válasza:
A tápot közvetlen szemrevételezéssel lehet leolvasni.
2014. máj. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!