Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nikon d3200 vagy Nikon d5100?

Nikon d3200 vagy Nikon d5100?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyiket válasszam, mert a d3200-ban expeed 3 van de az 5100-nak pedig kihajtható lcd-je. A megapixelszám nem érdekel. Szerintetek melyik a jobb?

2012. szept. 14. 19:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Bár az 5100-at régen nézem és annyira nem emlékszem rá, de ha jól rémlik, akkor én a D3200-ra voksoltam volna.


De most jelenleg ár-érték arányban talán a D3100-as jön ki a legjobban!

2012. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
én inkább egy d3100-at javasolnék. d3200 túl sok megapixeles, d5100-ban a kihajtható lcdl szerintem felesleges, egy idő után csak szenvednél vele
2012. szept. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A kihajtható LCD igenis jó dolog, a nagy felbontás viszont nagy memóriakártyát, nagy háttértárakat és baromi sok erőforrást igényel feldolgozáskor. Én inkább a d5100-at venném.
2012. szept. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 gergoap ***** válasza:
A képeérzékelő minősége végett egyértelmű a D5100. A processzor másodlagos dolog. A megapixel meg harmadlagos...
2012. szept. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Miért lenne a képérzékelő minősége jobb a d5100-ban? Van akinek fontos a felbontás, bár ahogy korábban írtam bírni kell erőforrással és háttértárral és igenis fontos a képfeldolgozó processzor is, nem mindegy mennyi tartalék lesz a RAW-ban.
2012. szept. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 gergoap ***** válasza:

Bocsi, ha kicsit utánaolvasol, akkor megtalálod, hogy az 5100-ben a 7000-es érzékelője van.

A 3100-es gyengébb náluk, a 3200-be ugyanaz van, csak több megapixellel, ami több zajt is ad. Expeed 2 és 3 között nem fogsz érezni különbséget szerintem.

2012. szept. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%
Bocsi ha kicsit gondolkozol ahelyett, hogy megmagyarázod a hülyeséget (amit valamelyik hozzád hasonló profi fotós böfögött valami ehhez hasonló "szakmai" fórumba) akkor könnyen rájöhetsz, hogy az "ugyanaz van benne csak több megapixellel" nem csak teljesen szakmaiatlan de egyébként is marhaság. Attól, hogy a mérete ugyanaz a szenzor még teljesen más, pixelsűrűségét, mikrolencséit, karakterisztikáját, dinamikáját tekintve és egyáltalán nem mindegy, hogy mivel olvasod ki, milyen algoritmussal alakítod digitális fényképpé a szenzortól kapott adatokat. Egyébként attól, hogy adott esetben ugyanazt a szenzort teszik bele még lehet lényegesen gyengébb az 5100 mint a 7000, hiába csinál a Sony is normális szenzort ha a szoftveres oldal nincs mögötte csak egy halom szemét lesz az eredmény (lásd régebbi alsó kategóriás Sony vázak). Az a nagy helyzet, hogy a kérdező 99% valószínűséggel internetes publikációra fog fotózni, képeit maximum 1024 pixel hosszabb oldalúra méretezve fogja feltölteni, ilyenformán pedig lényegesen részletgazdagabb és zajmentesebb képet kap egy nagyobb felbontású érzékelőről mint egy kisebb felbontásúról. Akkor szólj hozzá ha érted amit írsz, ha nem akkor inkább ne. Köszi!
2012. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 MisTaYUki válasza:
Akkor most melyiket ajánljátok.. bele zavarodtam ? XD
2013. febr. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 gergoap ***** válasza:

Ne halgass az előzőre! Azt hiszi, hogy okosabb, nem kell vele foglalkozni! Egyértelműen látszik a tesztképeken, hogy a 16Mp-eles gépen kevesebb a képzaj, mint a 24mp-elesen. Mindenhol leírják, hogy egy adott területen ha nagyobb a pixelsűrűség, zajosabb képet eredményez. Sőt, sokszor nem is a maximális felbontáson adja a legjobb képminőséget. (Olvasni nem szégyen)

Egyszómintszáz, az Expeed 3 és 24Mp-el miatt nem lesz jobb a képminőséged! Ha lenne aegy Full-frames 16Mp-eles géped, akkor viszont egyértelműen.

2013. febr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A D800 is nyilván sz@r csak mert 40MP ugye? Olvasd el még egyszer amit írtam és akkor szólj hozzá legközelebb ha meg is értetted. :)
2013. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!