Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a probléma?

Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Hali! Van a gép mellett, egy HP Compaq Presario 2800-as laptop, ami ha a biosban áll, akkor nincs semmi baja. De ha betölt a windows egy kis idő után leáll. Először azt hittem a táp lesz a baj, de mivel a biosban nem kapcsol le ezért ezt ejtettem. Megpróbálkoztam a biosban egy hdd self testel, de azt írja hogy read failure, tehát nem tudta beolvasni, ellenőrizni a merevlemezt. Nem tudom mi lehet a baj, ha van ötletetek akkor írjatok légyszíves, megköszönöm! Leírom még a táp adatait:


100-240 V 800mA 50hz/60hz



2012. júl. 29. 19:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Indítsd el egy linux live CD-vel, és próbálj ügyködni benne. Úgy is leáll?
2012. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Gondoltam hogy linuxot rakok rá, de még nem próbáltam. Megnézem be tud e onnan bootolni.
2012. júl. 29. 19:45
 3/22 A kérdező kommentje:
Szépen töltögetett, amikor bejött volna, akkor kapcsolt le, megpróbálom még 1x.
2012. júl. 29. 19:52
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem jó, elszáll még mielőtt betöltene.
2012. júl. 29. 19:54
 5/22 A kérdező kommentje:
Más ötlet?
2012. júl. 29. 19:58
 6/22 anonim ***** válasza:
Mi van akkor, ha kiveszed az akkut, és csak hálózatról megy? És fordítva?
2012. júl. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Az aksi el van szállva, nem működik már rég óta.
2012. júl. 29. 19:59
 8/22 anonim ***** válasza:
Nincs is benne?
2012. júl. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Benne van, csak nem működik.
2012. júl. 29. 20:03
 10/22 A kérdező kommentje:

Este csomót agyaltam rajta, hogy mi lehet a baj. Az hogy a hdd-self-test nem indult el eleve nem valami jó, ha betöltene a windows futtatnák egy hdd sentinelt, hogy megnézzem a kondíciókat. Nem tudom miért, de ez a laptop, egyszer nem volt kitakarítva, mondjuk ez betudható annak, hogy akiknél volt, fikarsznyit sem értettek a számítógépekhez, nálunk meg nem rég óta van.(Mondjuk egy laptop táska, egy egér, egy webcam, két táp, és egy félig-meddig rossz laptop 10.000 ért nem is volt rossz vétel)

Nyugodt szívvel felnyitnám a laptopot, de nem láttam még egyet sem belülről, kicsit el lennék tévedve. Szerintem az hogy se a windows se az ubuntu live cd, nem tölt be rendesen, azért lehet mert rossz a memória. (Valami olyasmit olvastam hogy a linux live cd, a memóriába tölti be magát, nem tudom igaz e). Ha lesz nálam üres cd, kiírok egy memtestet, és majd meglátjuk. Ha van még ötletetek akkor írjatok.

2012. júl. 30. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!