Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a laptop és a...

Mi a különbség a laptop és a notebook között?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 16:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
semmi
2011. nov. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Semmi.
2011. nov. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%
Nincsen semmi különbség ne izgulj Kérdező. Vegyél nyugodtan laptopot vagy akár notebookot. Ugyanazt fogja az eladó bácsi a kezedbe adni a Media Marktba, hidd el.
2011. nov. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek

de az utolsótól kérdezem, hogy mért kell ilyen stílusban írni? sem fogyatékos nem vagyok sem 14 éves

2011. nov. 28. 20:35
 5/14 Fulár ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszadónak semmiféle ártó szándéka nem volt.Nem vagyunk egyformák.Mindenkinek más a stílusa.Nem akart megbántani csak egyszerűen a a válaszával segíteni.
2011. nov. 29. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát jó csak nekem kicsit fura volt a stílus de lehet, hogy igazad van :) köszi
2011. nov. 29. 22:34
 7/14 Fulár ***** válasza:
Nincs mit!Egy szónak is száz a vége.Ha Laptopot vagy Notebookot szeretnél vásárolni akkor tedd meg bátran mert minden esetben ugyanazt fogod kapni.Amikor 4 és fél éve megvettem az első Laptopomat én komoly vitába keveredtem az eladóval mert Laptopot szerettem volna venni de neki folyamatosan valami notebookról járt a pofája.Mire elmagyerázta,hogy a kettő ugyan az addigra már foltokban hullott a csávó fanszörzete.Senki sem úgy születik,hogy elsőre tud mindent. :-)
2011. nov. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Szia!


A laptop a régebbi típusú gépekre értendő, ma már notebook-ok vannak, de az sem zavar senkit, ha laptopként kéred az eladótól.


Legalul lesz a válasz:

[link]

2011. dec. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Én úgy tudom hogy a notebook az alap dolgokra jó,irodai dolgokra stb,gyengébb a teljesítménye és olcsóbb,nevébe is benne van mire jó.a laptopba már lehet izmosabb videókártya,ram,lehet rajta játszani stb.
2011. dec. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Na akkor tényleg: A hordozható számítógépek hajnalán kidolgozta két különféle hordozható típust. A notebookot és a laptopot. Vegyük őket sorra!

A laptopok kifejlesztésekor az volt az elsődleges cél, hogy kiváltsa az asztali konfigurációkat. Ennek megfelelően nagy akkumulátorral, nagy kijelzővel és erős processzorral készültek, hogy nagy teljesítményt nyújthassanak.

A notebookok eredetileg egyfajta gyengített verziók voltak, amelyeknél a hordozhatóság volt a fontosabb. Egyszóval kicsit kisebb, kicsit gyengébb, etc.

FONTOS(!) azonban, hogy az elektronika fejlődésével eljutottak a hordozható számítógépek olyan szintre, hogy ezek a kategóriák összemosódtak, hiszen nincs technológiailag alapja az ilyen különválasztott fejlesztésnek. Egyszóval ha manapság notebookról, vagy laptopról beszélünk, általában ugyan azt értjük a kettőn, az viszont egész egyszerűen hülyeség, hogy "a kettő egy és ugyan az".

Amúgy ennek a fejlődésnek a következő lépése a netbook volt, ami még kisebb, még gyengébb, hogy az akkumulátora sokáig bírja.

2011. dec. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!