Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » IceWM-en meg lehet ezt oldani...

IceWM-en meg lehet ezt oldani valahogy?

Figyelt kérdés

Szeretnék hozzáadni Flatpak programokat a toolbar-hoz, a ~/.icewm/toolbar fájl szerkesztésével, viszont azt vettem észre, hogy míg a natív csomagoknál elég az ikon nevét megadni (amit az adott program .desktop fájljából meg lehet tudni), addig a Flatpak programoknál ha csak az ikon nevét (csomagnév) adom meg, valamiért nem ismeri fel, ikon nélkül jelenik meg a toolbar elem, csak akkor működik rendesen, ha az ikonfájl teljes elérési útját adom meg, viszont ezzel az a gond, hogy nem minden ikon van ugyanabban az almappában, folyton keresgélni kell.

Van valami egyszerűbb, praktikusabb módszer, hogy rendesen megjelenjen az ikon?



máj. 6. 17:45
 1/2 urandom0 válasza:

Úgy add meg az ikon nevét, ahogy a flatpak program desktop fájlában szerepel.

Ha pl. a Vibert akarod kitűzni, akkor így:

prog "Viber" com.viber.Viber flatpak run com.viber.Viber


Ugye itt a "com.viber.Viber" lesz az ikon neve.

máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt a nevet adtam meg, ami a /var/lib/flatpak/exports/share/applications directory-ban lévő desktop entry-ben is meg van adva.

Viszont közben észrevettem, hogy a "start" menüben se jelennek meg a Flatpak-ek ikonjai.

máj. 7. 17:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!