Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hallotatok arról a parancsról...

Hallotatok arról a parancsról amikor benyomjuk a windows gombot + r billentyűt és oda beírunk egy parancsot és entert nyomunk rá akkor Windows 10 vagy 11 attól függetlenül, hogy melyik van visszaváltozik Windows 7-es témává szerintetek biztonságos?

Figyelt kérdés

Ezt egy cikkben olvastam akit érdekel a cikk itt van: [link]


Ha valaki próbálta mennyire biztonságos?


Még az eredeti feltöltőnek a videóját itt találjátok meg: https://www.youtube.com/watch?v=DkABmMUrfco&t=151s


Kíváncsiságból kérdezem hátha valaki kipróbálta és leírná a véleményét róla. :)



máj. 2. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ordenáré hakkolás, és azt írják, hogy nyílt forrású, csak éppen sehol sem találni azt... :-)


Egészen biztosan nem használnám semmilyen körülmények között.

máj. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt 9 éve kellett volna, már annak, akit érdekel. Az indítás módja meg teljesen irreleváns. Sima parancssorból is lehetne.
máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt:

[link]

található meg a szkript (január 9-én készült, a cikk február 5-én íródott).


Nagyjából kb annyit csinál, hogy - miután ellenőrizte, hogy biztos adminisztrátori jogokkal futtatod a szkriptet - feltelepít egy 7-zip archívum kicsomagolását végző eszközt, majd letölt a Dropbox tárhelyéről - egy azóta eltávolított ( [link] ) - Windows-7.7z nevű archívumot, kicsomagolja és futtatja a benne található setup.bat állományt.


Nem igazán tudni, hogy ki van mögötte, nem tudni, hogy az archívumban levő setup.bat pontosan mit csinált volna, az egész dokumentálatlan - kész biztonsági kockázat az egész. De a "szaksajtó" örömködik rajta.

máj. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit továbbkutakodva találtam egy frissebb változatot, amit lementettek:

[link]

ez hasonlóképp működik, itt viszont a Windows-7b.7z állomány elérhető a Dropboxról (2,7 GB!)


Mint itt:

[link]

is pedzegetik: mindenféle ellenőrizetlen forrásból származó binárist tartalmaz (WindowBlinds 11, és a StartIsBack(++) feltehetőleg crackelt változatát), kikapcsolja a Windows Updatetet, a Defendert,...


Kerülni kell mint ördög a szenteltvizet, eléggé nagy biztonsági kockázatot rejt.

máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!