Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Json fájlból tudok csinálni...

Json fájlból tudok csinálni normál dokumentumot?

Figyelt kérdés
Messenger üzeneteket lementettem. Kaptam egy json fájlt. A kérdésem az, hogy abból a formátumból lehet-e olyan formátumot csinálni, mint amilyenbe mentette a titkosítás előttieket?

ápr. 26. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Csináld meg újra, de a mentésnél a HTML-t válaszd. Azzal könnyebben kezelhető eredményt kapsz, egyből nyitja a böngésző.
ápr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A titkosítás utáni üzeneteket csak számítógépen tudom lementeni. Ott nem ajánlja fel nekem a html formátumot.
ápr. 26. 11:24
 3/10 anonim ***** válasza:
A JSON egy adatformátum. Abban semmi más nincs, mint a lementett beszélgetések logikai szerkezetben. Mivel a JSON nem egy konkrét formátum, hanem általános, így maximum egy saját programmal tudsz belőle hasonló formátumot csinálni.
ápr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem tudom normálisan lementeni többet. Szép. Ennek mi értelme van?
ápr. 26. 12:03
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha más rendszerbe vagy valamilyen egyedi programban akarod feldolgozni az adatot, akkor a JSON megfelelő hozzá. Ez az értelme. Az oldal két lehetőséget dob fel, a HTML a laikusnak bármilyen hozzáértés és egyéb program használata vagy megtanulása nélküli verziót csinál, a JSON a programozóknak előnyösebb.


A súgó is leírja, hogy ez a két változat érhető el:

[link]


Megnéztem hol a gond, és elindítottam egy mentést böngészőből. Itt a létrehozási lehetőségnél nemcsak a HTML és JSON lehetőséget adja meg, de a HTML az alapértelmezett:

[link]

ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezt én is megcsináltam. De csak a titkosítás előtti üzeneteket mentette le. Így mentettem eddig is.
ápr. 26. 12:22
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt csináltam. Itt nem adja be a html lehetőséget.

A másiknál meg nincsenek még az új üzenetek.

ápr. 26. 12:29
 8/10 anonim ***** válasza:

Első körben mutasd meg, hogy milyen adatot kaptál (a személyes adatot mellőzve)! Azt is nagyon fontos lenne tudni, hogy a jsonben az üzenetek emberileg olvashatóak-e vagy sem.


Böngészőbe ha behúzod, akkor formázza neked a JSON-t bármiféle trükk nélkül. Excel, Google sheets is tud sztem táblázatot készíteni jsonből, max kell hozzá valami bővítmény.


Ha esetleg az a gondod, hogy tele rakja számodra felesleges metaadatokkal a JSON-t, akkor arra az a megoldás, hogy a) keresel rá létező megoldást (gugli 'github Messenger json'), és lefuttatod helyileg - ebben tudnak segíteni neked új kérdésben b) kell írni hozzá egy egyszerű programot. A b) esetben célszerűen olyan nyelven, amit te is tudsz fizetni pl. Python, Javascript. Szetintem ha megadod a sémát (gugli 'online javascript schema generator'), akkor segít neked valaki. Sőt, ilyet még a ChatGPT is tud generálni. A fontos rész a séma. Futtatni egyszerű ezeket. Pythont lehet telepíteni, de online is lehet ('online free Python notebook'). Javascriptet akár a böngésződből is lehet, legegyszerűbben így: [link]

ápr. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Emberileg olvasható. A sok metaadatot kell belőle kiszedni. Kipróbálom amit ajánlottál.
ápr. 26. 13:04
 10/10 anonim ***** válasza:

*fizetni=futtatni.

És a ChatGPT-t a programkód írására gondoltam. De amúgy sémát is tud neked generálni, csak ott is figyelj a személyes adatokra

ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!