Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendeltem a netről egy UTP to...

Rendeltem a netről egy UTP to USB átalakítót, mert nem működtek az egyik régi laptopomon az USB csatlakozók. Viszont nem érzékeli egyik gépem sem. Hogy kell ezt használni? Kell valami driver hozzá?

Figyelt kérdés

jan. 25. 17:14
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:

Most akkor he?

Az utp to usb az szerintem egy usb s hállózati kártya.

Ha nem működnek az usb portok akkor mit szerettél volna vele elérni?

jan. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyenről van szó.

jan. 25. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem arra való amire szántad. Nem fog működni.
jan. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ennyiért mit vársz? Különben is "Az adapter felhasználható az USB-kábel konvertálására a modemek csatlakoztatásához használt hálózati kábelre."
jan. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez arra való hogy USB kábelt hosszabbíts úgy, hogy mindkét végére teszel egy ilyet egy RJ45 kábelnek (mivel az USB2.0-hoz kell 4db ér, RJ45 kábelben pedig van 8db). Arra nem való hogy így számítógépre dugj USB eszközt, mert a hálókártya nem ismeri fel. Eleve bármilyen USB eszköz működéséhez 5V kell, RJ45 kábelen pedig 2.5V-on megy az adat (IEEE 802.3-2008 alapján). Így még elég tápot sem kap az USB eszközöd, hogy egyáltalán feléledjen.
jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!