Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudok Screenshot-ot...

Pillowtalk2216 kérdése:

Miért nem tudok Screenshot-ot készíteni a pc-n ha játékban vagyok?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Amint már fent is említettem csak ha belépek játékba akkor nem tudok Screenshot-ot csinálni a printscreen gomb-al. Viszont ha az asztalon vagyok akkor tudok. A Paint alkalmazásba szoktam beilleszteni..

Játékban megnyomom a gombot csak egy fekete kép jelenik meg a paint-ban. Mi lehet a baj?

Windows 10 pro 64-bit van a gépen..



2021. nov. 19. 00:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A játék nem az operációs rendszer rajzoló rendszerét használja, mint az ablakok, hanem közvetlen a VRAM-ba renderel, ami a monitorra megy (innen a screen tearing, ha még azelőtt hozzányúl a képhez, hogy a monitor ki tudta rajzolni, mivel közvetlen oda dolgozik ahonnan a monitor rajzol). Így gyorsabb a folyamat, ennyivel kevesebb adatnak kell mozognia a PCI-E buszon, bár a mai hipergyors RAM és VGA sebesség mellett talán eltörpül amit így nyer, régen sokat számított. Ha a játékot ablak módba rakod, vagy ablakos teljes képernyő módba (windowed, illetve windowed fullscreen néven van, ha támogatja a játék), akkor az operációs rendszer rajzoló felületére renderel, amire hat a print screen, de ezzel elvész az az előny, amit a közvetlen monitorra rendereléssel nyersz, így csökkenhet az fps (bár modern gépen aligha fog érezhetően, egy 10 évvel ezelőttin elképzelhető).
2021. nov. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha Steames a játék akkor F12-t nyomsz csinálja a saját rendszerével, illetve Win 10-nek is van a beépített Game bar. Windows + G hozza be, lép készítése alapértelmezett esetben meg Windows + Alt + Printscreen
2021. nov. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!