Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez vajon tényleg Trójai lehet?

Lajos54 kérdése:

Ez vajon tényleg Trójai lehet?

Figyelt kérdés

Ma délután, amikor felléptem a Gyakorikérdések.hu-ra, azonnal jelzett a víruskergetőm:

[link]

Nagyon meglepődtem, hogy már itt is? Aztán (mivel úgyis le voltam tiltva) tovább keresgéltem, és valószínű, hogy egy felugró reklám nem tetszett a NOD-nak. Egymás után többször is bejött. De ez tényleg trójaival fertőzött lehetett? Találkozott már valaki hasonlóval?



2014. ápr. 29. 23:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért a popup.js névből nyilvánvalónak kéne lenni, hogy mi az. Popup = felugró ablak. Magyarul egy reklám a sok közül, amivel el van árasztva az oldal. Használj reklámblokkolót, ne etesd őket feleslegesen, mert akkor felbátorodnak...
2014. ápr. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A nod32 nem szokott viccelődni. Nem lehet, hogy sikerült véletlenül a gépedre települnie egy Adware programnak, vagy egy nem kívánatos böngészőkiegészítőnek? Ez így egy kártékony javascript kódot tartalmazó felugró ablaknak tűnik, amit blokkolt a nod.Tedd föl az Adblock Plust: [link]
2014. ápr. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még az előző tájékozatlan válaszadót kicsit okosítva hozzáteszem, hogy a hátétépé://cdneurope.com... elérési út nehezen utalna arra, hogy a gépére lenne települve bármi is. Vagy te így nevezed el a meghajtókat a gépedben?...


Olvassunk! Értelmezzünk!

2014. ápr. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hatékony tűzfal, jogtiszta NOD, rendszeresen ellenőrzött gép és a háttérben futó kémprogramvédelem.

Ráadásul ez a "dolog" egyedül itt jelentkezett (és a NOD tette is a feladatát).

Csak azon lepődtem meg, hogy ezen az oldalon bejöhet egy ilyen dolog.

Bár -bármennyire is jónak tartom a NOD-ot- azért jelzett már olyan esetben is, amikor valójában nem vírusról volt szó. De azért egy olyan trójai, amit egyértelműen beazonosít egy ismert vírusvédő szoftver... Itt olvastam is róla: [link]

2014. ápr. 30. 00:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Javascriptbe ágyazott trójai, valamelyik reklámba elrejtve. Telepíts a böngészőbe Adblock Plus-t, hozzá magyar (hufilter), német, román, orosz külső szűrőket. A valódi licenszes ESET nem riaszt tévesen.
2014. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Letiltotta a www.adobe.hu oldalt is, az egyik reklám miatt.
2014. ápr. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!