Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért van folyamatosan 100...

Miért van folyamatosan 100 %-os CPU használatom?

Figyelt kérdés
Újra raktam a rendszert USB-ről (TPB-ről szedtem le a Windows xp "black edition"-t) és azóta indításnál mindig száz százalékon van a processzorhasználat, egészen addig amíg valami svchost-ot le nem állítom. Ötlet?

2013. dec. 24. 14:18
 1/9 coopper ***** válasza:
90%

Szia.


Első nekifutásra inditsd egy viruskeresést, ehhez megprobálhatod az off-line viruskeresőket is (Ha már ilyen black editionokat használsz):


drweb-cureit : [link]


combofix : [link]


Bekapcsolás után nyomd meg a CTRL+SHIFT+ESC gombot (Feladatkezelő). Menj a Folyamatok fülre. Rakd sorrendbe CPU oszlop szerint a futó folyamatokat (katt 2x a CPU oszlop fejlécére a CPU feliratra)


Ha megvan nézd, hogy mi az ami eszi-e a processzorodat.


Manapság egyes windows xp-s gépeken a windows update (folyamatoknál : svchost.exe ) foglalja le a processzor 80-100%-át.


Ha nállad is ez a helyzet (és nem virus) akkor :


Futtatás : services.msc


A megjelenő ablakban meg kell keresni az Automatikus frissités sort, és le kell állitatni.


Kattints kétszer a "Windows update" sorra, bejön egy ablak, ott először válaszd a "Leállitás" gombot, ha leállt, aztán ugyanebben az ablakban van "Inditás tipusa" leengedő ablak oda válaszd a "Leállitva" értéket (Az "Automatikus inditás" helyett), alkalmazd majd OK gomb.


Kép: [link]


Ha kész inditsd ujra a gépet, és nézd meg, hogy van-e még probléma az SVCHOST-tal.


Ha nem a Win update a hibás vagy vissza akarod állitani a win updatét akkor a fenti módszerrel ujra engedélyezheted (A "Leállitva"-t kell átteni "Automatikus inditásra" a leengedő ablakban).


Sok sikert.

Üdv.

2013. dec. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

A fentieket hagyd figyelmen kívül, csak tippelgetés.


Az XP-vel mostanság az a baj, hogy a Microsoft szépen áttelepítette a hozzá kapcsolódó szolgáltatásokat lassú szerverekre, mivel nemsokára teljesen kivonják a forgalomból. Emellett az ún. Windows Update Agent egyre bugosabb XP alatt.


Ennek egyik eredménye a Windows Update beakadása, és ez okozza a CPU használatot.


Teendő:

1. IE8 manuális telepítése. Töltsd le a microsoft.com-ról, és telepítéskor legyenek a frissítések is kipipálva. Ha már fent van az IE8, ami ilyen buherált f*s windows esetében nem kizárt, akkor a legutóbbi összegző frissítést keresd meg rá, és telepítsd.


Ezzel eljutottunk oda, hogy most már nem fog örökké bekadni és keresni a WU, bár gyors nem lesz. De mivel innentől működik legalább, lehet tovább menni.


2. Windows Update weboldal manuális meglátogatása, és a frissítések telepítése.


3. Automatikus frissítés TELJES kikapcsolása. Még csak értesítő módban se maradjon, mert akkor ugyanúgy keresgél, zabálva a CPU-t.


4. Legalább havonta egyszer keress frissítéseket kézileg. Még párilisig lesz pár.


Még egy fontos dolog: Egyes Microsoft programok (Office, MSE, Silverlight stb.) telepítéskor önkényesen visszakapcsolják az automatikus frissítést, ezzel újra előidézve a belassulást. Ha ez megtörténik, mindig gondolj erre, és kapcsold ki.

2013. dec. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 coopper ***** válasza:
90%

Szia.


Nem tippelgetés kedves #2, hanem tapasztalat, két xp-t futtató gépen is ugyanez volt a gond (100%-os cpu használat svchost.exe-nél ebből következően marha lassu volt a gép), én is kerestem a netem megoldást a gondra, többször ujraraktam az OP rendzer, de az eredmény mindig ugyan az volt.


Aztán a processz explorerrel megaláltam az svchost winupdatéhoz kapcsolódó részét, kilőttem a folyamatok közül, azóta nincs gond. (Nállam amúgy is le van tiltva a winupdate a vezérlőpultban, csak a folyamatok közt ment - most már ott sem megy.)


Ajánlottak dll ujraregisztrálást itt a gyakorin (nem vált be) : http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


Csak egy keresés a gyakorin svchost-ra : http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=svchost


A folyamatok közül kilőtt winupdate álltalában mindig megoldja a gondot.


Üdv.

2013. dec. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A víruskeresésre, meg a combofix-re gondoltam, hogy tippelgetés. A windows update részét eltaláltad, csak a tényleges okot nem. De hogy bővüljön a tapasztalat, megosztom a technikai részét:


A windows update szolgáltatás nagyon durván hagyatkozik az IE komponenseire. Mivel frissen telepített rendszerben az IE semmiképpen nem friss, így azonnal végtelen ciklusba kerül, azaz beakad a szolgáltatás. Az IE8 és frissítéseinek telepítése ezeket a komponenseket javítja, ettől válik a wu újra működőképessé. Innentől a 100%-os CPU húzások 1-2 perces időtartamra esnek vissza, mert ennyi alatt (gyorsabb gépen gyorsabban) be is fejezi a keresést. A teljes kikapcsolás azért van, hogy még ez se legyen, hiszen nem kerül semmibe néha kézileg keresni. Pár hónap múlva pedig már azt sem kell, mert nem lesz több frissítés.

2013. dec. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat most kipróbálom őket :)
2013. dec. 24. 17:13
 6/9 anonim ***** válasza:

Senkinek nem tünik fel,hogy buherált xp-t használ a kérdező?

Többségük alapból egy vírus tanya.. Rendes windows xp-t rakj fel és abba kapcsold ki az automatikus frissítéseket és,akkor nem lehet probléma..


Mellesleg nekem évekkel ezelőtt is 100%on működtette a procim a frissítés sz.rja míg ki nem lőttem..

2013. dec. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mióta kikapcsoltam az automatikus frissítéseket működik. :)
2013. dec. 29. 13:52
 8/9 anonim válasza:
Nekem is ilyen problémám van. Nem tudom mitől lassú a procim de biztos nem a frissítés az enyém baja, a 3.06 Ghz-s processzort minden program eszi, lehet hogy a kevés RAM a baj? Mert a napokban venni akarok bele a mostani 1 Gb helyett.
2016. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt ajánlom legalább 4Gb-ot vegyél akkor bele.
2016. szept. 19. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!