Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Rendőrségi vírus, hogyan...

Rendőrségi vírus, hogyan töröljem?

Figyelt kérdés

Oké, első reakció az, hogy takarodj megnézni a 20 másik, ugyanilyen kérdést. Megtettem, egyik se működik nekem valamiért.

2 megoldást találtam, egyik se jó nálam.

1. [link]

Nálam ott alapból explorer.exe van, parancssorral újraindítás után minden változatlan.

2. [link]

Safe mode networkinngel indítva amint belépek a felhasználómba, egyből újraindul a gép, semmit nem tudok csinálni, erről ennyit kb.


+ Szerencsére van egy másik fiókom (a rendszergazda fiókot zárolta a vírus), de az csak sima felhasználó, és nem engedi az ajánlott vírusítókat telepíteni, nem tudok másik rendszergazdát létrehozni vagy a meglévőt törölni.


Találtam egy VIPRERESCUE scannert, amit nem kell telepíteni csak kicsomagolni, de nem találta a vírust.

A Spybot Search & Destroyt is ajánlottak, ez alapból le volt már töltve, de a sima felhasználóval futtatva ez se találja meg.


Bárminlyen ötletet, tippet, segítséget nagyon megköszönnék.

Üdv



#rendőrségivírus
2013. máj. 23. 15:04
 1/10 anonim válasza:
Húzd újra a gépet!
2013. máj. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bleepingcomputer combofix.exe
2013. máj. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ezt a progit a többi ajánlott vírusírtóhoz hasonlóan ugyanúgy nem tudom telepíteni, admin jog kell hozzá.

Viszont most eszembe jutott valami, a már feltelepített vírusírtó progit valaki tömörítve fel tudná tölteni egy ingyenes filemegosztóra? Ha úgy letöltöm talán el lehet indítani.

2013. máj. 23. 15:15
 4/10 Lajos54 ***** válasza:

A haverom gépére is bejött ez a vacak. Win7 van rajt, amiket találtam tippeket, azok általában XP-re voltak jók.

Nekem úgy sikerült eltüntetni, hogy először is kihúztam a NET csatlakozót a gépből, majd csökkentett módban újra indítottam. Pendrive-ról felraktam a NOD 32 próbaverzióját, és futtattam. Ezután a Spybot - Search & Destroy nevű kémprogram eltávolítót is. Újraindítás után már nem jelentkezett be a "Rendőrségi" lap, de (talán felesleges) biztonságból letöltöttem mindkét programhoz a frissítéseket, és mégegyszer lefuttattam.

Azóta még nem jött vissza, ennek több mint két hónapja.

2013. máj. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sajnos így is azonnal újraindul a gép. :(

Ami leginkább zavar engem, hogy a normál (nem admin) felhasználómmal kb tehetetlen vagyok. A Nod32 keresőjét se tudom adminisztrátorként futtatni, gondolom a Spybot hasonló okok miatt nem találja a vírusomat.

Arra nincs valamilyen ötlet, hogy nem adminként létre lehet-e hozni egy admin fiókot, amivel talán rendesen tudnám kezelni a vírusírtókat és tudnék újakat telepíteni?

Van egy beépített rendszergazda minden gépen, amit a számítógépkezelő ablakban lehet bekapcsolni, de ezt se engedi (gondolom admin jogosultság kéne ehhez is).

Ezt hogy a fenébe lehet megkerülni?

2013. máj. 23. 16:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Spybot Search & Destroy réges rég kalap sz.rt ér,már bocs.Felejtsed el,az csak pár cookie-t tud találni!

Malwarebytest használd alkalmankénti kereséshez és egy jó védelmet..

Avira rescue cd-re írás és elméletileg leviszi,másnak levitte.De van kaspersky rescue is,de előbb Avirást nézd meg.

De legegyszerűbb lenne ha újra húznád a rendszert és máskor figyelmesebb tessék nettezni,mert a vírusirtók egy se véd meg 100%osan,csak van ami jobb 1 fokkal!

2013. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Indításkor nyomogasd az F8-at, és válaszd a csökkentett módot. Így rendszergazdaként indul el.
2013. máj. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TheMartin03 válasza:

Szia(sztok)! Először is, én is bekaptam ezt a vírust, és teljesen ugyanazok a jelenségek VOLTAK mind nálad. (kérdező)


Én azzal játszottam ki a vírust, hogy amikor bekapcsoltam a gépet, fehér ablak, rendőrség.


Na ezt játszottam ki azzal hogy: Ctrl+Alt+Del és kijelentkezés.


Aztán bezárta a fehér ablakot, de az Asztal előjött.

Na amit láttam, minden ikonra kattintottam és megkérdezte hogy biztos ki akarok-e jelentkezni.

100x kattintottam a Mégségre..

Aztán 1x sikerült az, hogy megmaradt az asztal.


Utánna Szedtem le a Malwarebytes-ot és azonnal megtalálta Gyors kereséssel is.

(Nekem pl. 3-t talált mind a 3-at ki is írtotta)


ÉS nem kell megijedni, amikor kéri, nyugodtan ujra lehet indítani már a gépet..


És ennyi...

2013. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Malwarebytes-t töltsd le, én most ezzel próbálom mert sajna már ez a 3. alkalom hogy ez a tetves vírus előjött..
2013. júl. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Safe mode with command prompt-tal indítsd, jelentkezz be rencergazdaként, üsd be, hogy explorer, majd enter, egy külső USB-re töltsd le a Malwarebytes-t ( [link] ) egy másik gépről vagy a másik felhasználói fiókodról, és telepítsd a rendszergazdai fiókodban (belépés után explorer, majd enter, majd menj a sajátgépbe). Futtasd, jó sok mindent fog találni. Töröld ki őket, majd újraindítás után a géped megszabadul a vírustól.
2015. jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!