Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mi lehet a baj? Vírus?

Mi lehet a baj? Vírus?

Figyelt kérdés
Szóval vegyük azt, hogy be van kapcsolva a gép és csak az msn fut és egyszer csak elkezd szólni egy zene (ami a pszicho zuhanyzós jelenete alatt megy) megy egy 3-4 percig aztán abbahagyja. Firefoxot használok de 10percenként felugrik az IE böngésző valami hirdetéssel úgy h én meg se nyitottam. Lefuttattam a víruskeresőt talált egy vírust azt kitöröltem de ugyanúgy csinálja tovább. mi lehet a baj?
2010. okt. 30. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:

úha, érdekes lehet :D

talán tölts le egy kémprogramot és futtasd le akkor amikor be van kapcsolva a net.

a spybot search and destroyt szedd le.

2010. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy megtalálta az összeset a keresőd.

Érdemes még kipróbálni:

[link]

[link]


Vagy kérdezz rá itt:

[link]

Vagy itt:

[link]

2010. okt. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen esetben értelmetlen a vírusirtódat futtatni. Ő folyamatosan figyeli a gépet, és ha felismerné a kártevőt, akkor magától is riasztana rá.


Na avast!-ot használj, és ne tört ESET-féle vírusirtót. Bár, a többi mellett is bekaphatsz ilyet, de az előbb említettek mellett könnyebben.


Futtasd a Malwarebytes' Anti-Malware programot (FRISSÍTENI kell előtte, mindig!):

[link]

Máskor is futtasd, bizonyos időnként, úgy, hogy frissíted előtte, majd végzel vele egy TELJES vizsgálatot! Ne gyorsat!!

2010. okt. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egéz véletlen nincs facebook megnyitva a háttérben? Mert újabban van egy baromi idegesítő zenés hirdetésük...
2010. okt. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 stell-1 ***** válasza:

Udv

Whistler bootkit van a gépeden, eltávolítása nem egyszerű dolog.Amit itt leírtak egy se segít.

1:Combofix

[link]

2:TDSS-killer:

[link]

3:bootkit Remover.

[link]

2010. okt. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

nem megy semmi a háttérben amúgy.

köszönöm a válaszokat remélem meg tudom oldani.

2010. okt. 30. 14:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Valűszínűleg egy vírus, igen. A jó vírus arról ismeretes, hogy a nem félmillió forintos víruskeresőket/irtókat egyből megtámadják, és K.O.-val kiütik. Aztán hiába keresgélsz vírus után, már csak dísznek van a víruskeresőd. Pont ez történt velem is, pedig én Norton IS-t használok, ami elvben az egyik legjobb még viszonylag olcsó vírusirtó.

Amit tegyél: (Én ezt tenném) Safe mode-ban indítsd el a géped (bekapcsolod a gépet, és nyomogatod az F8-at, és kiválasztod azt, hogy safe mode. Ott is futtass le víruskeresést, hátha mégis talál valamit. Amúgy meg ments le mindent, és installáld újra a géped. Ha idegesít, akkor sztem ezt csináld.

Remélem tudtam segíteni.

2010. nov. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Töltsd fel ide,akkor kiderül, mi ez és mit kezdhetsz vele. [link]
2010. nov. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kapcsold ki a rendszervisszaállítást, inditsd újra a gépet és futtasd le a vírusirtót. ha megtalálta, akkor karanténba vele, aztán újrainditás és kapcsold vissza a rendszervisszaállítást.
2010. nov. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!