Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Jelszó alaphelyzetbe állítás...

Jelszó alaphelyzetbe állítás SMS kód facebook, de nem én kértem?

Figyelt kérdés

Pár nap alatt kétszer érkezett 8 jegyű jelszó alaphelyzetbe állítás SMS kód Facebook fiókomhoz.

Valaki rugózik a fiókon, szeretne belépni.

Nagyon erős egyedi jelszó van beállítva, kétfaktoros hitelesítés több is. Figyelnem kell valamire ha nem szűnik esetleg emailcím csere?

Vagy hagyhatom figyelmen kívül.



ápr. 24. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Cserélheted az emailed igen, aztán hajukra kenhetik a próbálkozásokat.
ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egy Malwarebytes-ot vagy ESET-et azért feltennék, nehogy valami keylogger dolgozzon a háttérben. Van asztali gépre meg telefonra egyaránt.
ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne tégy semmit. Főleg ne kattints rá..
ápr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. Régi emailcímem volt kicseréltem egy újra azóta nem volt kísérlet.


2. Csak emailcíme volt ezért kért jelszó visszaállítást nem gondolnám a vírus lehetőséget, igaz óvatosnak lenni sosem árt. Fizetős Kaspersky Plus fut mind a telefonon mind a gépen, és dedikált jelszókezelőt használok.


3. Pedig rá kellett kattintanom hogy nem én kértem. Ez egy facebook értesítés (ellenőriztem) ami jelzi ha jelszót akarnak vissza állítani nem regisztrált eszközről a fiókban.


A régi emailcím 2éve érintett volt adatszivárgásban lehet onnét kukázta ki. Kapott egy új címet amit máshol nem regisztráltam be. Ami még megfordult a fejemben az a telefonszám hisz fiókba azzal is be lehet lépni. Amennyiben már nem lesz több kísérlet idővel kiderül akkor az emaillel próbálgatták. Ha igen akkor a telefonszám az esélyes az is elég rég sok accountban megadva.

ápr. 28. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!