Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ez vírus lehet?

Ez vírus lehet?

Figyelt kérdés
Akármilyen weboldalt megakartam nyitni iphone-Safarin keresztül bedobott egy fehér oldalt azzal a felirattal hogy túl sok weboldalt nyitok meg és a safari ellenőrizni szeretné hogy robot vagyok e? Még sosem találkoztam ilyennel, mi lehet ez?

ápr. 24. 15:57
 1/6 A kérdező kommentje:
És most megint ezt csinálja, Igy pontositani tudom amit kiírt: “Rendszereink az Ön számítógépes hálózatából érkező, szokatlan forgalmat észleltek. Ez az oldal ellenőrzi, hogy valóban Ön küldi a kéréseket, és nem egy robot. Miért történt ez?”
ápr. 24. 16:09
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem vírus.
ápr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor mi lehet ez? Mi a kiváltó oka?

Évek óta napi rendszerességgel rengeteg mindenre keresek rá munkámból kifolyólag, mégsem talalkoztam még ilyennel.

ápr. 24. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:

Kicsit részletezzük.


Milyen hálózat? Mobilnet, wifi?

Ha wifi, akkor ez egy olyan hálózat, ahova felcsatlakoztál már, vagy még soha?

VPN van-e? Ha igen, akkor már a válasz szinte adott. Abba a Google azonnal beleköt és dobja a reCAPTCHA-t.

Ezt az oldalt látogattad már, vagy most először?

ápr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mobilnet, nincs vpn, nem látogattam még de mostmár minden oldalnàl ezt adja ki
ápr. 24. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
#5 Mobilnetél általában CGNAT-olt hálózatot használnak, ami azt jelenti, hogy sok ügyfél kap egy publikus IP-t, a megnyitott weboldal pedig azt látja, hogy túl sok kérés érkezik erről az IP-ről (persze mindegyiket másik ember kezdeményezte).
ápr. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!