Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Linux rendszer alatt melyiket...

Linux rendszer alatt melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Feodora, Ubuntu Linux mint?

Van már egy csomó, de melyik a jó?


jan. 22. 08:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Milyen célra szeretnéed használni?
jan. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Átlagos dologra, mondjuk , mint egy windows operációs rendszert....
jan. 22. 09:15
 3/17 A kérdező kommentje:
KB..
jan. 22. 09:15
 4/17 anonim ***** válasza:
A maga módján mindegyik jó. Én Fedorás vagyok, de Fedorában ezt-azt kicsit nehezebb kezelni, mint Ubuntuban vagy Mintben. Cserébe általában frissebbek a szoftverek a tárolóban.
jan. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Annyira nem vagyok otthonos ezekben a dolgokban....
jan. 22. 09:15
 6/17 A kérdező kommentje:
Na jó, akkor kipróbálom a feodorát... A mint gondolatolvasó... Az kicsivel durvább, mint godoltuk, nem hittem volna , hogy ennyire durva...
jan. 22. 09:17
 7/17 anonim ***** válasza:
Általános célra kb. mindegy. Nekem az ubuntu szimpatikusabb, de kinek a pap kinek a paplan ahogy szokták mondani. Nézd meg mindekttőt, van mindkettőből live rendszer (azaz csak felbootolod, nem kell telepíteni) és tudod próbálgatni.
jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
28%
Átlagembernek vagy Fedora vagy Ubuntu. Én inkább a Fedorát ajánlanám mivel a Canonical csinált pár olyan dolgot ami nem nagyon tetszik. (snap)
jan. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Általánosságban elmondható, hogy ha az embernek nincsenek speciális igényei, akkor bármelyik jó, amelyik ismertebb, elterjedtebb, populárisabb. Ezekkel nem lehet mellélőni.

Felhasználói szempontból lényegesebb, hogy milyen felületet választasz hozzá. (Mate, Cinnamon, Gnome, KDE, stb.) Egy átlagos, főleg egy kezdő felhasználót nem fogja izgatni, hogy most deb, rpm, vagy akármi más alapon történik-e a csomagok feltelepítése, sőt, még az sem, hogy van-e Snap vagy Flatpak, vagy sem. Őt az érdekli, hogy amire eddig használta a rendszerét, arra ezek után is használni tudja.


"A mint gondolatolvasó... Az kicsivel durvább, mint godoltuk, nem hittem volna , hogy ennyire durva..."

Ezzel viszont nem értem, hogy mit akarsz mondani...

jan. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Általános felhasználásra az asztali környezet a lényeg, nem annyira a disztró. A Debián/Ubuntu alapúakat szokták ajánlani, mivel ezek a legelterjedtebbek, ezekhez a leggyorsabb segítséget kapni, DE esetében KDE, Mate, Cinnamon, Xface.
jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!