Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Melyik runner up (világbajnoki...

Melyik runner up (világbajnoki második) versenyző érdemelte volna meg leginkább a Forma 1 világbajnoki címét 2000 óta?

Figyelembe véve az ő, illetve a világbajnokká vált versenyző teljesítményét.
81%

Nem nagyon értem a Massa 2008-as idényét sztárolókat. Az igaz, hogy mind az utolsó verseny, mind maga a pontverseny végig rendkívül izgalmas volt, de a két vb aspiráns hihetetlenül gyenge teljesítményt nyújtott, nem is emlékszem nagyon hasonlóra.

Hamiltonnak és Massának is tudnék fejből kb. 5-5 versenyét mondani, ahol kifejezetten pocsék módon teljesítettek - ilyen versenyből egy igazán komoly világbajnoki versenyfutásban belefér nagyon max. 2 darab. Hatalmas szerencséjük volt, hogy Raikkönennek már megkezdődött a hanyatló korszaka, a BMW pedig nem tudott eléggé felnőni a feladathoz. Ha Alonso nem írja le magát a McLarennél előző évben, simán behúzta volna 2008-at.

ápr. 8. 06:39
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

"Ha Alonso nem írja le magát a McLarennél előző évben, simán behúzta volna 2008-at."

Amilyen simán behúzta 2007-et? Kétszeres bajnokként, egy újonccal szemben?

ápr. 9. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

A kérdésre visszatérve:

Szerintem teljesen egyértelmű, hogy Hamilton 2021. Amit a versenyirányítás az utolsó futam utolsó köreiben művelt, az nettó pofátlanság volt. Tudták jól, hogy Hamilton gumijai jobban le vannak rongyolódva, mint Verstappené, de szándékosan keltették a zavart, azt mondták, hogy szépen elengednek minden lekörözöttet, így a Mercedes nem hívta be Hamiltont friss gumikért. Aztán végül mégis csak öt lekörözöttet engedtek el, és az utolsó körre álló rajtot, nyílt versenyt intéztek egy olyan helyzetben, amiben bármikor máskor hagyták volna a safety car mögött bekocsikázni a mezőnyt. És persze a szabályok csűrése-csavarása, "különleges helyzetben a versenyigazgató így meg úgy dönthet", "ez és ez a pont ütötte egymást, ezért így döntöttünk" - ki is rúgták aztán Masi-t a picsába. Értem én, hogy a hosszú Mercedes-uralom után nagyon kellett már a frissítés és egy új bajnok az F1-nek, én is Verstappennek szurkoltam. Na de azért nem bármi áron.

ápr. 9. 12:56
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Épp az lett volna a "nettó pofátlanság", ha Hamilton nyer 2021-ben. A szezonnyitó utolsó körei lehetnek véleményesek, de összességében nem férhet kétség Verstappen címéhez, főleg Silverstone-t is figyelembe véve.
ápr. 9. 20:34
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 Az az erőltetett utolsó körös belenyúlás a versenyirányítás részéről akkora pofátlanság volt, hogy kirúgták miatta Masit. Jogosan.
ápr. 9. 22:23
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

#7 Azért vicces hogy 2021 kapcsán mindenkinek ennyire szelektív a memóriája, és mindenki csak az utolsó futam utolsó 5 körére emlékszik, és azzal kapcsolatban kiabál csalást, az első 20 futam meg mintha meg se történt volna.

Nagyon nagylelkűen szemet hunytok afölött, hogy mennyire Hamiltonnak lejtett a pálya az utolsó versenyig.

Szemet hunytok Bahrein fölött, ahol Hamilton 28-szor vághatta le a pályát ugyanott és ugyanúgy, ahol Verstappennek 1x sem volt szabad.

Szemet hunytok Imola fölött, ahol Hamilton TOLATOTT a pályán hogy visszatérjen a bukótérből saját hibát követően, ami általában nagyon súlyos büntetést szokott eredményezni, ő meg nem csak hogy megúszta, de a piros zászló miatt az ölébe is hullott egy dobogó.

Szemet hunytok Silverstone fölött, ahol Hamilton kiütötte Verstappent, majd röhögve megnyerte a futamot.

Szemet hunytok a Hungaroring fölött, ahol Bottas likvidálta Verstappent (meg még vagy 3 másik pilótát, pl. Leclercet) Hamilton javára.

Szemet hunytok Monza fölött, ahol egy teljesen versenybaleset szituáció miatt, amely mindkettőjük kiesését eredményezte, egy az egyben Verstappenre húzták rá utólag a lepedőt és büntették agyon miatta a következő futamra.

Csak ami így fejből kapásból eszembe jut. Aki ezek után azt mondta, hogy Hamiltontól elcsalátk a címet, az nem tudom milyen rendezvényen volt. Igen, az utolsó futam lebonyolítása gázos volt, de Hamiltonnak eleve versenyben sem szabadott volna lennie Abu-Dhabi idejére a VB-címért, ha következetes és egyenlő bíráskodás van. Az lett volna az igazi égés ha egy ilyen szezon után megint Hamilton nyer. Nem volt elegáns megoldás, de abszolút így volt igazságos.

ápr. 10. 00:12
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

#8 Ami Imolát illeti, TOLATNI csak a BOXUTCÁBAN tilos.

Ami Silverstone-t illeti, HAMILTONT hozták ki fő vétkesnek és megkapta a JOGOS BÜNTETÉST, amit LE IS TÖLTÖTT. Nem tudom, mit akarsz még, sima első körös ütközésért nem szokás kizárni a versenyzőt.

Ami a Hungaroringet illeti, nehogy már HAMILTON hibája legyen, ha BOTTAS bénázik.

Ami Monzát illeti, Verstappen ÉSZ NÉLKÜL ment bele a manőverbe, persze hogy megbüntették (de persze a te szemüvegeden át versenybaleset volt).

Egyedül Bahrein az, ahol jogos a felvetésed. Az összes többi arról szól, hogy utálod Hamiltont, úgyhogy a szemedben minden szituációban ő lesz a kedvezményezett vagy a mázlista.

ápr. 10. 03:32