Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kis súlyok nagy ismétlés szám...

Kis súlyok nagy ismétlés szám vagy nagy súlyok kis ismétlés szám?

Figyelt kérdés
Lassan egy éve járok konditerembe, de még mindig nem tapasztaltam ki melyik a kedvezőbb, valaki tudna ajánlani valamit ebben az ügyben? Nem tudom mivel tudnám a testemet jobban megerőltetni, illetve hatékonyabban edzeni.

2015. nov. 3. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha minden edzésen megpróbálnál változtatni valamit?
2015. nov. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
39%

Izomépítés szempontjából teljesen mindegy hogy milyen tartományban edzel. Ez tény. Erről tanulmányok vannak, hiába állítja azt a testépítő közösség hogy a 8-12 a legjobb, és hiába azt, hogy 3-6. Ha te 20-30 tartományban edzel az is ugyanolyan hatékony lesz.


Viszont leszögezném, hogy a saját tapasztalatom szerint van, hogy egy egy izom jobban reagál erre, vagy arra. Nekem a bicepszem a nagy súlyos, alacsony (8-12) és nagyon alacsonyra (3-6) nem reagál jól. A 15-20 as tartományra viszont rendkívül jól.

Ezt ki kell kísérletezni, és ez csak saját broscience-em. Kitapasztalni am nem könnyű, mert meg kell tudni különböztetni a bedurranás érzését az izomfáradságtól. Ez pedig nem mindenkinek megy.

2015. nov. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én inkább a gyakorlattól teszem függővé az ismétlés számot és a használt súlyt. Pl. Nagy alapgyakorlatoknál mint a gugugolás 5x5-öt alkalmazon egészen addig amíg meg nem rekedek. És pl. egy csigás tricepsz letolásnál relatíve kisebb súly és mindíg magasabb 8-12 ismétlés szám. Nyilván ez sem kőbe vésett, nekem mostanában így jó.
2015. nov. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!