Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 57 èves vagyok heti hány...

Joe8341 kérdése:

57 èves vagyok heti hány edzésére lenne szükség? Már bele zavarodtam. Kb 10 ève edzek. Kisebb nagyobb kihagyásokkal. Most heti 5 edzèsem van. Ez sok? Sajnos nem vagyok jó alvò!!! Kaja rendben!táp kieg.. stb! 90 kg vagyok. 172 magas.választ köszönöm.

Figyelt kérdés

máj. 5. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Naturálban heti 3-4 edzés az optimális.
máj. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha 10 év edzés után ez a kérdés felmerül, és 172 centivel 90 kiló vagy, akkor a kaja valószínűleg nincs rendben, plusz a heti edzésnapok számának sincs relevanciája. Ha neked van időd heti ötször edzeni, akkor eddz heti ötször. Aminek van relevanciája, az a fejlődéshez szükséges heti volumen (8-15 munkasorozat izomcsoportonként), a bukás közeli intenzitás és a progresszív túlterhelés. Hogy ezt a három tényezőt te heti hány edzésnap alatt valósítod magad, az egyéni időbeosztás és preferencia függvénye.

Kaja tekintetében pedig a kalóriaszámolás (esetedben kalóriadeficit) és a fehérjebevitel (minimum 1,5 g/tskg) számít.

máj. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!