Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha elkezdek fogyókúrázni...

Ha elkezdek fogyókúrázni csökkenthetem a vele járó izom vesztést ha mellette járok kondi terembe?

Figyelt kérdés
Rengeteget híztam,130kg/173cm,de nem akarom elveszetíneni amit eddig izomban az edzések alatt felszedtem(legalább is a nagyobb részét). Nyilván tudom ekkora súly mellett a fogyás érdekében veszíteni fogok izmot,de ha rendszeresen edzek is akkor megtudom tartani az izmot?
jan. 30. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
jan. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Kezdőként megy a kettő párhuzamosan, de egy idő után dönteni kell, hogy kalóriadeficit vagy tömegelés/szinten tartás.


A súlyod miatt elsőként mindenképpen a fogyásra összpontosítanék, mert azért lássuk be egy jó 40-50 kg többlet felesleg van rajtad, ami valószínűleg inkább zsír, mint izom.

jan. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha ugyanazt csinálod mint eddig csak eddig jartal edzeni es ezutan nem fogsz akkor izmot vesztesz. Fuggetlenul a fogyokuratol.

Tehat igen, kell az ezdes hogy szinten tartsd az izmaidat.

Ha fogyni akarsz es kaloriadeficitbe kerulsz akkor az is fontos hogy egyél elég fehérjét hogy ne veszíts izmot. Ez kb 1.5x a száraz testtomeged

jan. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2-es

Igen igazad van,ez főként zsir. Kb 40-50 igen. Szóval ezért is akarok fogyókúrába kezdeni edzés mellett.

jan. 31. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!