Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 68kgosan 35kg-35kg egykezes...

68kgosan 35kg-35kg egykezes döntött pados fekvenyomás milyennek mondható?

Figyelt kérdés

Feltűnt, hogy akiket neten látok egykezesekkel nyomni döntött padon, szintén 35kg a munkasorozatuk (5-8 ismétlés) és a többségük 85kg körül mozog.


Sajnos, ahol edzek, szinte csak én használom a 35kg-os egykezeseket így nincs nagyon viszonyítási alapom (kisebb terem, ez a legnagyobb kézisúlyzó ott), viszont itt is feltűnt, hogy több éve edző emberek 85-90kgosan döntött padon a 26-26kg egykezes a munkasúlyuk döntött pados fekvenyomásnál. (oké, attól, hogy több éve edz valaki még csinálhatja szarul a dolgokat, de Ő pont olyan például, akin látszik, hogy lejár edzeni és nem csak a por ragadt rá..)

Haverom például szintén 67-68kg körül mozog és Ő sem tud felmenni 26kgnál több súlyra.


Tökéletes formával 2mp negatív szakasszal 10 9 8 ismétlés szokott menni.


U.i.: Hidegen hagy egyébként, hogy milyen súllyal edz valaki és én sem szentelek nagy jelentőséget ennek, mert a beletett effort lesz a lényeg és az, hogy magadhoz képest fejlődj, viszont annyi ilyet láttam már, hogy muszáj megkérdeznem: Ez ennyire jónak mondható, vagy szimplán csak olyan emberek vesznek körül, akik genetikailag nem a legerősebbek?



2023. jún. 18. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
A strengtlevel.com szerint ez a haladó szint tetején van valahol, úgyhogy jó teljesítménynek minősül. Kimagasló teljesítménynek nyilván nem mondanám, de tényleg az van, amit te is leírsz. A legtöbb konditeremben ha látsz valakit 40 kiló fölötti kézisúlyzóval fekvenyomni, akkor az már csodának számít, úgyhogy ennek hála mondhatjuk kimagasló teljesítménynek is a tiédet.
2023. jún. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
kemény vagy testvérem
2023. jún. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Ezek az "X kilósan nyomok, ennyi meg ennyi kilóval, az milyennek számít?" kérdések soha nem állnak le. Pedig már rém unalmasak.

De ha szeretnéd: bámulatosnak számít. Remélem most jó.

2023. jún. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kövezzetek meg, nullázzatok ki, de ezzel a testsúly/használt munkasúly viszonyítással mindig az volt a bajom, hogy lemegy a 175-180 centihez 125-135 kilós, kötényhasas pálcikakarú pali, azt' hogy nyomna már 150-nel, amikor a puszta létezés megterheli?


On: szerintem ez már egész jó teljesítmény. Csak így tovább!

2023. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3# Gondoltam, hogy lesz, aki félre érti.


Én sem tulajdonítok nagy jelentőséget ennek, és nem is az volt az elsődleges célom, hogy megtudjam mekkora király vagyok, hanem csak nincs viszonyítási alapom, mert ahová járok edzeni a tipikus 4x12 0 intenzitással lévő emberek edzenek.

2023. jún. 18. 19:45
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

"175-180 centihez 125-135 kilós, kötényhasas pálcikakarú pali, azt' hogy nyomna már 150-nel, amikor a puszta létezés megterheli?"

Nyilván sehogy. Haladó sportolóknál igaz az a fizikai alapvetés, hogy minél nagyobb a tömeged, annál nagyobb súlyokat tudsz megmozgatni. Az említett elhízott kötényhasas palikánál nyilván sokkal nagyobb munkasúlyokkal tud dolgozni egy 68 kilós srác, aki már hónapok/évek óta rendesen edz. Erőemelő bajnokságokon viszont nagyon félelmetes az a versenyző, aki a 175 centijéhez 125 kiló. Az ilyen "alkatú" atlétáktól a komplett mezőny be van szarva, csak mondom.

2023. jún. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!