Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Túl sok sorozat? Emiatt...

Túl sok sorozat? Emiatt vagyok ilyen enervált mindig?

Figyelt kérdés

Deficitben vagyok lassan 4 hónapja, és az utóbbi időben észrevettem, hogy zéró kedvem van edzeni, sosem volt még ilyen (lassan 2 éve edzek), általában mindig van kedvem edzeni.


Nyilván gondolom köze van hozzá, hogy deficitben vagyok (~1800 kalória, heti 4-5 edzés, elég magas napi aktivitás), viszont szerintem az edzést is túlzásba viszem.


Régebben 18-20 sorozatokat csináltam, mert azt gondoltam, hogy minél több, annál jobb lesz a fejlődés, aztán ez mára már 12 sorozat lett, viszont még ezt is soknak érzem.


Bukásig edzek, minden sorozatot, ami egy toló/húzó napnál nem lenne gond, mert összesen van toló napon 12 sorozatom / edzés mindenre, húzó napon szintén, viszont egy felsőtest nap az valami borzalom mennyire megvisel.


3-3 szett mell, 3-3 szett hát, 3 szett oldalsó váll, 3 szett tricepsz, 3 szett bicepsz. A mell és hát után kb. olyan, mintha ott se lennék a többi részén már.


Az létezhet, hogy túl sok a 12 sorozat / hét, és emiatt nincs kedvem edzeni/érzem, hogy kezdek kiégni? Sok lehet az 5 nap edzés? (toló-húzó-láb, felsőtest, láb)


Gondolkoztam, hogy váltok alsó-felsőtestre. Itt lényegében a láb ugyanaz lenne, mint most, csak annyi változtatást kell csinálnom, hogy 12 szett helyett 8 szett lesz mell és hát, illetve 6 szett bicepsz és 6 szett tricepsz.


Mit gondoltok? 8 szett valóban bukásig történő sorozat elég lehet? Tudom, hogy minden ember más, de kíváncsi vagyok, hogy, aki bukásig edz, annak tényleg szükség van-e 12 vagy akár ennél több sorozatra naturálban, illetve a heti 5 edzésekre.



2023. jún. 9. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Mi a fenének edzel ennyit? Heti 5 az sok! Majd úgy jársz, mint én. Lesérültem, mert hullafáraftan, kedvtelenül toltam. Az egész addig fajult, amíg mentálisan is rámentem, így a saját döntésem alapján, végleg abbahagytam.
2023. jún. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Még mindig nem kötelező minden alkalommal teljesen kicsinálni magad, nem hatékonyabb.

Az pedig hogy 12 sorozat sok vagy kevés az egyén és edzésfüggő. 8-al is lehet fejlődni, de tippre neked inkább az intenzitást kéne hullámoztatni.

Amúgy 1800kcal?? Éhen akarsz halni?

2023. jún. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem sok az. A legtobben megunjak egy ido utan, keves a fanatikus. Varialj valamit vagy tarts 1-2 het pihit. Esetleg mas sport
2023. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elég alacsony vagyok, valahol 170cm körül, ehhez társul 67kg, szóval nem vagyok túl magas, sem pedig nagydarab.


Így látatlanban Te mennyi kalóriára növelnéd ezt meg?

2023. jún. 9. 20:03
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
67 kilónál deficitbe vagy? Minek?
2023. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

engedd el a diétát és jól leszel

4hónap deficit után nem csoda hogy ki vagy ember.

ha mindenképp fogyni akarsz tovább, akkor legalább egy pár hetes szünetet tarts.

2023. jún. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5#


170cm mellé közel 80kg voltam, és erre tovább a többletben lévő edzést feleslegesnek tartottam, mert a magasságomhoz képest a 80kg is sok. Mármint nem lenne az, ha 5 éve edzenék, de még csak 2 éve sem edzek, sajnos az előző izomépítéses korszakomat kicsit elrontottam, így egy tiszta lappal szeretnék indulni. Már nagyon a végénél járok, még max 1 hónapig szeretném csinálni, onnantól pedig indulhat az ésszel való edzés/többlet.

2023. jún. 9. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!