Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jó elmélet naturalon heti 2x...

Jó elmélet naturalon heti 2x edzeni mindenre 4-6 sorozatban 6-8 ismétléssel bukás előtt 1-2 ismétléssel megállva?!

Figyelt kérdés
Jó tartományokban lennék?
2023. jún. 8. 17:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Miért ne?
2023. jún. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Naturálon igen. Főként a bukást, meg a vért izzadós utolsó ismétlést kell kerülni.
2023. jún. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%

elméletben igen, gyakorlatban mivel itt kérdezgetsz gyanítom nálad nem.

kezdőknél ez a bukás előtt 1-2ismétléssel megállok nem működik, ugyanis nem tudják felmérni milyen messze is vannak a bukástól, ezért már akkor abbahagyják mikor kezd kicsit nehezedni a dolog, és az 1-2ismétlés helyett 5-6ismétléseket hagynak a tankban.

ha te is kezdő vagy, akkor először tanuld meg a bukást elérni.

ha az utolsó ismétlés ugyanolyan robbanékony pozitív és kontrollált negatív szakasszal történik mint az első, akkor a bukásnak a közelében sem vagy.

2023. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja és nem kell kerülni a bukást már haladóként se, időnként nem árt, sőtt kifejezetten kell is bukásig tolni néhány szettet, mert szintén ha soha nem mész el bukásig egy idő után rosszul fogod felmérni milyen messze is vagy tőle.
2023. jún. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
egy idő után periodizálni érdemes, és ciklusok végén tényleges bukásig viszed, ciklus elején pedig 3-4 ismétléssel megállsz előtte és fokozatosan viszed fel. Én így tudtam új csúcsokat csinálni
2023. jún. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3#-as nem tudom miért lett lepontozva, maximálisan igaza van.


A kezdők, de még a haladóbbak is sem képesek teljesen felmérni, hogy hol is van az a bizonyos bukás. Általában nagyrészt a sablon 4x12 megy mindenkinél (legalábbis, ahol én edzek, 1 embert nem láttam még keményen edzeni.. És kemény alatt nem a no pain no gaint értem, hanem, hogy bukásig megy/megáll előtte 1 ismétléssel)

2023. jún. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én teljes testben edzem, és kb mindíg a szart is kifacsarom minden szettben...akkor ezért vagyok folyton enervált? :D
2023. jún. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

lehet 7-es, de nem biztos

lehetsz valami vitaminhiány miatt vagy ásványi anyag hiány miatt enervált, lehetsz kevés alvás miatt, lehetsz akár az időjárás miatt stb stb

de próbáld ki hogy pár hétig nem tolsz mindent bukásig aztán meglátod hogy ez okozta-e


én pl szinte minden szettet bukásig viszek kivéve a guggolás és az rdl esetében, de semmi bajom.

tudom hogy nem így a legoptimálisabb, de én így vagyok bekötve, szeretek elmenni a falig.

2023. jún. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8# Ugyanez..

Tudom, hogy nem szükséges mindig bukásig edzeni, de egyszerűen nem tudom megállni, hogy ne adjak ki mindent magamból.. :D


Így cserébe legalább kevesebb szett kell.

2023. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!