Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Esetleg valaki segítene...

Esetleg valaki segítene nekem? Leginkább a felsőtestemet erősíteném

Figyelt kérdés

Igazából amit tudni kell rólam


181cm

72kg

17 éves

Úgy gondoltam elkezdek edzeni, mert nem érzem magam jól a feleslegtől, a napi folyadékbevitelem kb 2,5liter

Fehérjebevitel: igazából megvagyok szokva a tojással, és a hallal (minden nap be viszem a megfelelő mennyiségű fehérjét)

Gyümölcsöket minden nap fogyasztok😉

Ezelőtt nagyon rosszúl étkeztem nem volt betartva reggeli, ebéd, vacsora, amikor gondoltam ettem.

Hogy kezdjem el? Illetve valami kiegészítőt ajánlotok-e?? Talasztalt emberek irjanak. 💪😉 Köszii


2023. febr. 12. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Mi a kérdés? Neked is ugyanarra van szükséged, mint akárki másnak: progresszív szemléletű edzésprogramra, célnak megfelelő étrendre (kalóriaszámolás), kielégítő regenerációra.
2023. febr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A tapasztalat az, hogy nincs leginkább. Van edzés alul felül oldalt hátul. Előbb utóbb nagyon rosszul fog kinézni a venyige láb.
2023. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igazából egy edzéstervet illetve egy étrendet☺️

2 naponta mennék edzeni💪😉

Azt irtam hogy leginkább felsőtestet erősíteném de nem azt mondtam hogy egyáltalán nem edzenén a lábam🙄

2023. febr. 12. 20:07
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Miféle felesleg? A papírforma szerint durván 10 kiló mínuszod van. Inkább gyarapodj és szedj fel izmot.
2023. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Edzéstervet és étrendet hiába vársz, a google-n is találsz párat, pontosan annyira lesz hatékony az is, amit itt kaphatsz. Hatalmas eltérés lehet az emberek között. Én heti 6x edzek 75 percet. Erre nagyon sokan azt mondanák, hogy nem jó, nagyon sok embernél lehet ez túledzéshez vezetne, de nekem egyénileg működik. Ki tudja, hogy neked mi működik, mennyire hízol könnyen, mennyire megy jól az izomépítés, mennyi akaraterőd van, mennyire strapabíró a tested fizikailag...
2023. febr. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Milyen felesleg, ember???🤦🏻‍♀️

177 cm vagyok, mikor 70-72 kg voltam még a kockák is látszódtak a hasamon. Kezdj el kalóriapluszos étrendet és építs izmot, gondolom mennyire lehetsz izmos 181 cm és 72 kilóval.

2023. febr. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

#6 Az a "felesleg" igazából az hogy nincs rajta semmi izom ezért az összes zsír meglátszik rajta, szimplán skinny fat.


Az az igazság kérdező, hogy az edzésterv személyre szabott dolog és a táplálkozás is. Érdemes körüljárni egy kicsit a témát, milyen edzéstípusok vannak, milyen gyakorlatok vannak stb.


Pár tanács:

-Célszerű kalória pluszban lenned, ahhoz hogy jöjjön az izom ahhoz bizony kilókat kell felszedned(természetesen mértékkel)

-Nem kell csirkemell + rizsen élned, fontos a fehérjebevitel, de az egyoldalú táplálkozás sohasem jó

- Ha valami vagy valaki gyorsan ígér eredményeket akkor az 99% esélyel hülyeség.

-Ne szarrákoxolt testépítők tanácsai alapján indulj el, a naturál világ nem ugyan olyan mint a koxos.

-Fontos a rendszeresség, nem muszáj heti 6x edzeni menni, kezdőként bőven elég a 3-4 de az viszont legyen folyamatos

- Nem kell bevásárolnod kiegészítőkből, hogy elkezdj edzeni

-Ne hanyagolj el izomcsoportokat, nem csak bicepsz, mell meg hasizom létezik.

2023. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
42%
Lábazat ne hagyd ki, egy jó guggolás labtolassal párosítva egy csomó kalóriát eget, és utána is pörög ezerrel az anyagcsere, plusz a test legnagyobb izmai egy csomó hormonális loketet adnak.
2023. febr. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
39%
Növeld a kalóriákat, mert hízni kell és közben edzzél.
2023. febr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9/9 köszönöm szépen a korrekt segítséget😉
2023. febr. 13. 22:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!