Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ez az arány rossznak számít?

Ez az arány rossznak számít?

Figyelt kérdés

Fekvenyomás 90kg - 5 ismétlés

Guggolás 100kg - 5 ismétlés

Felhúzás 130kg - 5 ismétlés

Mellről nyomás 50kg - 5 ismétlés

Döntött törzsű evezés 65kg - 5 ismétlés


Én úgy érzem, hogy a fekvenyomáshoz képest minden más nagyon le van maradva.

Viszont fekvenyomásban továbbra is csak erősödök, míg a többivel küszködök és minden egyes kilóért meg kell dolgoznom.


Normális ez, vagy pedig tényleg minden le van maradva a fekvenyomáshoz képest?



2023. febr. 6. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Mik az adataid, hány kiló vagy, mióta edzel? Egyébként az mindig gyanús, ha valakinek a fekvenyomás és guggolás szériasúlya között össz-vissz 10 kiló különbség van. Aki 90 kilóba belenyom fekve 5 ismétlést, annak nem 100 kilóval kéne guggolgatnia ugyanakkora volumennel, a 130 kilós felhúzással pedig 5 rep tulajdonképpen kezdő szint, tehát valahol elcsúszik az edzésprogramozás, pláne ha erőfókuszú a programozásod. Persze ha most kezdtél edzeni néhány hete, akkor teljesen normálisak az ilyen anomáliák.
2023. febr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

190cm 92kg vagyok, 2 éve edzek, de az utóbbi évben szinte nem fejlődtem semmit, maximum 10kg-ot minden gyakorlatban, azaz 1 éve szinte ugyanezek a súlyok voltak, viszont akkor 15 kilóval könnyebb voltam, valahogy sikerült elrontanom a tömegnövelést és behíztam.

Sok féle edzéstervet követtem, kezdetben 5x5-ös teljes testes tervet, ez hozta a legtöbb erőt, majd váltottam alsó-felső bontásra, megint váltottam push-pull-legre, és még sokszor visszatértem az alsó-felső bontáshoz. Most egy heti 3 napos 5x5-ös teljes testes tervre tervezek ismét váltani.

2023. febr. 6. 12:47
 3/9 A kérdező kommentje:

Illetve még annyi, hogy guggolásnál a 100kg-mal az olyan, hogy leguggolok ass to grass, megállítom a holtponton a súlyt és úgy állok fel vele.

Fekvenyomásban a 90kg pedig már olyan, hogy félig pattintom a mellemen a súlyt, ha ugyanúgy csinálnám, mint guggolásnál, hogy lassan leengedem és megtartom pár pillanatra a mellemen a súlyt, így max 82,5-85kg-ba tudnék 5-öt belenyomni.

2023. febr. 6. 12:53
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
92 kilósan, 2 év edzésmúlttal nagyon nem 100 kilóval kéne guggolgatnod, meg 130 kilóval húznod. Ezeket a számokat 65-70 kilós srácok pár hónap után hozzák. A felosztásodnak nem sok köze van a fejlődés hiányához, úgyhogy valahol a programozásban, az intenzitásban, a volumenben, a frekvenciában, a szar technikában, valami egyébben keresendő a probléma. Én nem szoktam feleslegesen edzőt javasolni, de itt talán lehet létjogosultsága egy jó személyi edző felkeresésének, ugyanis ha 2 év után sem tudsz egyről a kettőre jutni, akkor valami olyan alapvető probléma van a háttérben, ami miatt kár konditerembe járnod. Térüljön már meg az energia és a pénz, amit beleraksz ebbe a sportágba, nem?
2023. febr. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mi lenne a jó arány ilyen fekvenyomáshoz? Mennyivel "illene" guggolnom, illetve felhúznom?
2023. febr. 6. 13:04
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

[link]

Csekkold le ezen az oldalon!

2023. febr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Elmegy ha nem túl régóta edzel
2023. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

nem rosszak amúgy, csak a szokásos gyakoris köpködést látod itt. Mi a cél amúgy, fizikum vagy hogy minél többet nyomj ki?


Én azért nem látok 65kg-s srácokat nagyon 90kg-val fekvenyomni, meg 100zal gugolni sűrűn.

2023. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 mondjuk 170 centisen lehet 65 kilóval 90-el nyomkodni szériában ha nincs elhízva az ember, de amúgy egyetértek hogy nem gyakori.

Ne másokhoz hasonlítsd magad kérdező (ha pedig nagyon muszáj akkor ott a strenghtlevel), én inkább amiatt aggódnék, hogy nem tudtál emelni a súlyokon. Étrended tedd rendbe, nézz utána az edzésprogramozásnak, angolul több mindent találsz.

2023. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!