Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen gyakorlatokat végeztek...

Milyen gyakorlatokat végeztek teljes test edzés során, ami leginkább bevált, és nem fárasztja szét az idegrendszert?

Figyelt kérdés
2022. júl. 5. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Nyilván legkevésbé az izolációs gyakorlatok és a gépek/csigák terhelik az idegrendszert. Értelemszerűen egy oldalemelés, egy scott-gép, egy csigás letolás meg egy lábnyújtás tizede annyi idegrendszeri stresszt okoz, mint egy guggolás vagy egy felhúzás, hiszen utóbbiak összetett szabad súlyos alapgyakorlatok. Viszont pusztán izolációkra, gépekre és csigákra építeni egy komplett edzéstervet, pláne egy teljes testes felosztás esetén, én nem tudom, hogy hova vezet hosszútávon. Nem ismerek olyan embert, aki így épített volna fel értékelhető fizikumot.
2022. júl. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod, jobb ha szét van osztva? Én teljes testben nyomom, es félek ha felosztom összébb megyek. Sok idő egy hét pihenés egy izomnak. Mivel 3 napot engedhetek meg magamnak hetente, ezért mást nem követhetek.
2022. júl. 5. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hova zsugorodni. Teljes test edzés egészséges, javít az állóképességen, de nem alkalmas arra, hogy keményen megdolgoztasd az izmokat. A hátránya, hogy minden izom felületes terhelést kap. De ha nem testépítő akarsz lenni, akkor a lényeg, hogy sportolsz, csináld úgy, ahogy engedi az időd és kényelmes. Sajnos egy komolyabb fizikum felépítése már nem csak hobbi szinten működik, ott már az egész életmódod meg kell változtatni
2022. júl. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szeretem a teljes testet, csak túl fárasztónak gondolom. Otthon edzem és gépek híján csak szabad súlyos gyakorlatokat végzek. Guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás, tolódzkodás, vállból vagy mellről nyomás, evezések. Azon is gondolkodtam már, hogy ezek mellett izolálni teljesen felesleges, vagyis külön bicepsz-tricepsz.
2022. júl. 5. 11:29
 5/9 anonim ***** válasza:

"Szóval azt mondod, jobb ha szét van osztva?"

Nem, a teljes testes edzés szerintem tök jól működik, viszont okos programozást igényel, pláne heti 3 edzésnapnál.

"Guggolás, fekvenyomás, húzódzkodás, tolódzkodás, vállból vagy mellről nyomás, evezések. Azon is gondolkodtam már, hogy ezek mellett izolálni teljesen felesleges, vagyis külön bicepsz-tricepsz."

Valóban teljesen felesleges, ha jól programozol. Legyen egy intenzitás napod, egy volumen napod és technika/kiegészítő napod. Mondjuk...

2022. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudnál erre példát mondani? Mondjuk hétfőn volumen, szerda látjiba technika, pénteken meg megnyomnám rpe 9-ben?
2022. júl. 5. 12:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan, dióhéjban így képzeltem el, de te is tudod, hogy a programozás és a blokk-periodizáció ennél bonyolultabb jószág, én pedig nem vagyok az edződ.
2022. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szemezgettem egy powerbuilder féle texas method-al. Az pont ilyen amit leírtál. Szerintem elkezdem követni.
2022. júl. 5. 13:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Én anno egy hasonló programmal kezdtem. Kezdőknek simán működőképes.
2022. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!