Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Most akkor rossz a marokváltom?

Most akkor rossz a marokváltom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


7 sebességes Simano marokváltom van. Meg van mind a négy sebesség csak úgy, hogy a 6. a 7-es és így tovább, az 1-es pedig az egyes fölötti. Igen az egyes fölé lehet tökéletesen váltani, ahol már nincs is festve semmi.


Mit csináljak ?


2011. júl. 13. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudnál képet linkelni, meg egy kicsit átfogalmazni a kérdést? Vagy csak én nem értem?
2011. júl. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elég érthetetlenül írtad le, de én azt javaslom, hogy engedj a bowden-en (tehát lazítsd) egy kicsit hogy a fokozatok egyet vissza csússzanak, ha az megvan a váltó tövébe ahova befut a bowdenház, egy kis tekerővel tudod finoman beállítani a holtjátékot.

És mivel nincs legnehezebb fokozatod ezért igen, rossz a váltód, függetlenül attól, hogy a többi fokozatot tudod használni. Üdv!

2011. júl. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Na akkor máshogy teszem fel a kérdést...

Fogom a marokváltómat. Kiszedem belőle a bovdent (így ez nem befolyásoló tényező).

Megmarkolom a váltót, és tekergetni kezdem, viszont akár hogy tekerem csak a 6. sebességig megy le a beszámozás, viszont ha feltekerem, akkor az egyes fölé is feltudom tekerni.

Így mind a 7 sebességet be tudom állítani ha a bovden is benne van:


ha a 6-oson van a váltókar (mert hetesig nem megy le) akkor a lánc a 7-dik, legkisebb fogaskereken van.

ha 5-ösön van a szám akkor van hátul 6-osban.

.

.

.

ha 1-esen akkor van a lánc a második legnagyobbon.

ha 1-es fölé tekerem a marokváltót (ami úgy is marad ha elengedem, mintha a 0-ás egy sebesség lenne) akkor van a legnagyobb fogaskereken a lánc.


Magyarul a hátsóváltó jó, a bovden sztem jó mert mindegyik sebességet beveszi, csak a marokváltó rossz, mert ha le van szerelve, még akkor se lehet eltekerni a hetes számig.


Remélem így kelőképen elmagyaráztam és tudtok segíteni...

Előre is köszi :)

2011. júl. 14. 12:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen így már világos, akkor szerintem szimplán csak annyi van hogy rosszul tették fel a markolatot vagy a számozást, ha a markolat része a rossz akkor leszeded és fordítasz egy kicsit rajta. (mármint azon a kis műanyag markolaton)

Szóval ennek nincs köze a váltóhoz egyáltalán. HA kell segítség a szétszereléshez talán tudok valami leírást. Üdv.

2011. júl. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!