Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes kerékpárt vásárolnom?

Érdemes kerékpárt vásárolnom?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy 26"-os MTB-m amit régebben nyertem, vele kettő gond van. Egyrészt kicsi rám, kb 28" lenne nekem jó, és így fáj a hátam biciklizés közben. Másrészt MTB, amivel hosszabb távon nem tudok annyira helytállni mint egy crossal. A váltójával egyébként történt valami gond, mivel a max fokozatra nem tudok vele kapcsolni.


A kérdés az, hogy vegyek-e egy új biciklit. Budapesten lakom, városon belül nagyrészt tudok bubizni - picit kényelmetlenül, mivel nem mindenhol lehet letenni és 30 percenként váltani kell, hogy ne számoljon fel percenként 40 forintot.


Iskolába járáshoz és a mindennapokban nincs szükségem kerékpárra, viszont sportolásként és egyéb események alkalmával használnám. Sportolásként használva 70-80km-t szoktam megtenni. Utánanéztem és béreltem már kerékpárt amikor sportolni szerettem volna, de az volt a tapasztalatom, hogy elég drága - napi kb. 4000ft ami igazából nem is napi mivel záróráig vissza kell venni -, másrészt elég kényelmetlen az, hogy az határozza meg az utamat, hogy a legvégén még vissza is kell vinnem a biciklit. És amúgy kerékpárt sem lehet bérelni akárhol.


Egyébként kerékpár szereléséhez és fenntártásához nem értek.


Vegyek-e egy új kerékpárt, ez a kérdés. Most felgyorsult ez a téma, egyrészt azért mivel tavasz van, másrészt mert a Spárban összegyűjtött matricákkal tudnék kedvezményesen venni egy KTM kerékpárt május közepéig.

"50.000,- Ft a kedvezmény a 299.999,- Ft vagy az alatti vételárú kerékpárnál

75.000,- Ft a kedvezmény a 300.000,- Ft és 399.999,- Ft közötti vételárú kerékpárnál

100.000,- Ft a kedvezmény a 400.000,- Ft vagy a feletti vételárú kerékpárnál"

Ez egyébként egy picit csúsztat, mivel a legtöbb kerékpár ára 99.999-re végződik, tehát ha 75.000 helyett 100.000 forint kedvezményt szeretnék akkor egy 399.000ft helyett egy 499.999est kéne választanom - bár lehet, hogy van valami 430.000 is.


Szerintetek szükségem van kerékpár vásárlásra?



ápr. 25. 13:41
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Akkor az X-life Action és a Fun XT között nincs nagy különbség? Árban van, a Hervises kedvezményeket felhasználva az Action az 399.000 (499.999 alapból), a Fun meg 324.000 (ami alapból 399.999, és ugye 399.999-ig 75.000ft kedvezményt adnak, 400.00tól pedig 100.000-et)

Megnéztem a többi honlapot, néhány tízezerrel jobban jövök ki a kedvezményekkel, ha nem is tényleg 75-100.000-rel

ápr. 27. 14:47
 22/23 MGéza ***** válasza:
Nem annyi, hogy megérjen 75k felárat. Te ilyen távokon semmit nem fogsz a minimális felszerelési különbségekből érzékelni. Minimálisan nehezebb, de majdnem ugyanazt tudja: 30-es Deore Xt váltás, hidraulikus tárcsafékek.
ápr. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segótséget! Lehet, hogy majd még fogok írni :D
ápr. 27. 21:00
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!