Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mely harcművészet tanítja a...

Mely harcművészet tanítja a legmélyrehatóbban a légzéstechnikákat és a belső erőn alapuló harcot?

Figyelt kérdés
A ki/chi áramlásra alapozott erőnövelést, belső ki/chi áramlást irányítani tanító technikákat szeretnék tanulni, esetleg ha lehetséges olyan szintet elérni idővel, mint a tibeti szerzetesek, akik képesek még a testhőmérsékletüket is befolyásolni. Eddig a Shaolin kung-fu -ra gondoltam, illetve a Chi-kung -ra, de nem tudom magyarországon van -e lehetőség tisztességes tanítót találni átlag anyagi lehetőségekkel.
2012. dec. 16. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
ha ennyire mélyen érdekel,akkor alapszinten sajátítsd el a választott stílust,aztán ha megvannak az anyagi lehetőségeid,akkor elmész kínába és beállsz valamelyik szerzeteshez tanítványnak.
2012. dec. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Shaolin pont külső stílus.

A másik nagy kungfu irányzatot, a wudangi stílusokat nevezik belső stílusoknak.


Taiji, Baguazhang, Xingji -> Wudang kung-fu (ezt oktatják Pesten, potom áron)

Japán stílusok közül a Ki Aikido érdekes még, és válasz a kérdésedre. Ezt nem ismerem, oktatókat sem..

2012. dec. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
winkchu kungfu egy élet vitel da am min jiu jitsu karate
2012. dec. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Wing Chun, persze életvitel, mint minden harcművészet..

Kíváncsi lennék rá egy Wingchun mester mennyit foglalkozik légzéssel és belső technikákkal, külső stílusú harcművészként.

A Jujutsu fantasztikus, hatékony - de megint csak nem arról szól ami a kérdés volt.


Karatét hagyjuk ilyen szempontból..

2012. dec. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Én a Wing Tsun kung-fut tartom a legjobbnak minden szempontból.
2012. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pénzlehúzás szempontjából is elismert rendszer.
2012. dec. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 N0rbi04 ***** válasza:
Tai chi? Mi azt tanuljuk Shaolin mellett.
2012. dec. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az durva. Kínai külső stílus (Shaolin) és belső stílus (TaiChi) együtt, érdekes is de jól is hangzik!
2012. dec. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Jó nehéz utat választanál magadnak. :) De szorgalom, akarat kérdése. Ha nem találsz konkrétumot én a helyedben az ezoterikában is körülnéznék egy kicsit (félreértés ne essék, nem az ilyen jósdákban, meg hasonlókban), aki ilyen keleti dolgokkal foglalkozik, annak minden bizonnyal lesz mondanivalója neked.
2013. jan. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!