Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Choy Li Fut Kung-Fu az milyen?

A Choy Li Fut Kung-Fu az milyen?

Figyelt kérdés
Hol lehet ilyet tanulni? Mennyire hatékony és milyen technikák vannak benne?
2011. nov. 21. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kínában ezt a stílust tekintik az egyik leghatékonyabb kung-fu stílusnak. Egyesíti az északi és a déli shaolin stílusok technikáit. Magyarországon kizárólag csak Budapesten oktatják (Itt: [link] Hogy milyenek az edzések? Azt sajnos nem tudom, viszont Aczél tudja, mert múltkor volt egy ilyen edzést meglátogatni, majd Ő részletesebben elmeséli. Engem is érdekel ez a stílus amúgy. Annyit tudok (az eredetiről), hogy főként ütnek benne és főként tenyérpárnával, egyszerre a két kézzel, valamint sok a magas rúgás is benne és sokoldalú a lábmunka is. Na most, hogy Pesten ezt mennyire oktatják így (és egyáltalán jól oktatják-e?) azt nem tudom.


Késes Krisz

2011. nov. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Itt a link még egyszer.


[link]

2011. nov. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

gyakorlatilag félig-meddig jó.

Pesten volt alkalmam egy teljesen hivatalos (kínai mesterrel és szövetséggel kapcsolatot tartó) iskolába ellátogatni.

a formagyakorlatok technikái brutalitást és hatékony támadásokat sugallnak, az edzőterem jól felszerelt, a gyakorlók nem voltak gyengék. de nem sparringolnak, csak zsákolás van és ütőpárnára ütnek, ezen kívül ami harctechnikát néztünk azt például élő (mozgó) ellenségen nem lehet megcsinálni.

összességében hozzáértő szemmel nézve tényleg nem volt rossz.

bár nekem mondjuk egyértelműen inkább a wudang.. de ha úgy tudsz lejárni Choy Li Futra, hogy közben sparringolni is tudsz valakivel, akkor baromi jó technikákat ad, jó stílus.

mondjuk a másik jó benne, hogy itt nem tanítanak akárkit. ezt eléggé jól közölték velem is :D de ez mondjuk komolyságot jelent.

2011. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!