Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a legkeményebb harcművé...

Melyik a legkeményebb harcművészet vagy küzdősport?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 20:24
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:

A muay thai elég kemény. Én nem szívesen találkoznék eggyel sem az utcán, pedig már taekwondo-zom néhány esztendeje és van is egy szép színű övem belőle, viszont húznám a szám, ha egy komoly muay thai-os sráccal kerülnék összetűzésbe. Ott nincs ilyen, hogy "csak öv fölé rúghatsz és ne bántsd az ízületeket, ádámcsutkát, szemet, ágyékot stb..."

Márpedig én nem túl sok technikát ismerek ezek támadására, mivel az edzésen öv fölé verekszünk, még a küzdelmekben is.

Azért ha valaki nekem esik könyökkel vagy rárúg a térdemre , szerintem nem is számítanék rá, mert annyira "rutintalan" vagyok. Tehát az a jó küzdősport amelyik engedi a mindennemű támadást. És ilyen szerény ismereteim szerint pl. a muay thai. De bocs, ha tájékozatlan vagyok benne.

2011. jún. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Akkor miért nem muay thai-ozol?Vagy ahol élsz csak arra van lehetőség?Amúgy nekem a TKD túl rúgás centrikus.
2011. jún. 18. 12:38
 13/52 anonim ***** válasza:
A muay thai is rúgás-centrikus, nem jó a kéztechnikájuk. Igen egy muay thai bokszolótól lehet félni, a RINGBEN, szabályos küzdelemben! De utcán nem hatékony a thai box.
2011. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 A kérdező kommentje:
Akkor mi jo utcara?
2011. jún. 18. 14:15
 15/52 anonim ***** válasza:
Fel lett sorolva már, amit jól oktatnak M.o-on. Birkózás, ökölvívás, wing tsun kung-fu, tradicionális japán ju-jitsu, savate, judo.
2011. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:

De jó a kéztechnika a Muay Thai-ban.

A Muay Thai az direkt ringbe lett kitalálva és versenyszerűen csinálják.

Muay Boran az amit mindenki keres. Mindent használnak és nagyon sok jó technika és mozdulatok vannak benne de most nem részletezném.

Még hogy a Muay Thai/Boran nem jó utcára? Miért ne lenne jó? A rúgások miatt? Attól még ott a kéz és a kivédések meg a hasonló dolgok.

Nézz utána hogy hogyan alakult ki a Muay Boran és hol használták és rájössz hogy ezt egyáltalán nem ringben használták... Csak a Muay Thai-t ami direkt arra lett kitalálva.


Amúgy utcára is lehet húzni olyan rövidnadrágot ami nem tapad a bőrődhöz és jól tudsz benne rúgni. Igazából ha valaki megtámad téged és nincs megbeszélve a dolog hogy mikor hol harcoltok akkor is jó a Muay Boran. Nem muszáj pont rúgni, de térdet könyököt öklöt meg a technikákat tudod használni és még mindig több és jobb mint pl a többi küzdősportnál.


Muay Boran-t csak Thaiföldön tudsz megtanulni igazi mestertől de elég kevés van ott is. Nehéz találni amúgy.

2011. jún. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:

Plusz, gondolj bele valaki előkapja a kést vagánykodik vele, te kihajolsz előle könyökkel oda ütsz neki vagy kap egy horgost és ott marad.


Meg mivan akkor ha előveszi a kést? Közeledik feléd és te a lábaddal el rugod kibillen az egyensúlyból, a kezét amelyikbe a kés van oda rakod a kezed ne tudjon támadni vele és a másik kezeddel neki ugrasz könyökkel vagy térdel mindegy. Amúgy meg itt gyorsaság és a rugalmasság számít meg persze az erő is ha valaki késsel támad. Gondolj bele közeledik feléd késsel lassan de még nem akar támadni te odalépsz és ha támad kivéded ha nem akkor használod a könyököd, térded, öklöd vagy akármit. De persze ha látod rajta hogy még nem fog támadni akkor oda lépsz és nyakát el töröd. De igazából reflexből ő támadni fog és a kés beléd áll szóval ez így még se annyira jó csak ha már a kés nincs a kezében akkor lenne jobb ezt használni. Amúgy ez is Muay Boran-ban van csak ez a nyaktőrés dolog és Muay Thai-ban nincs. Sőt Muay Thai-ban sok dolog nincs mert veszélyes lenne edzés közbe meg a ringbe is egy mozdulat és meghal az ellenfél.

2011. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:

Ezeket a kés elleni scenariókat felejtsd el gyorsan, mert kb totál hülyeség.


Ha egy fegyveres kevésbé képzett ember harcol egy fegyvertelen, közepesen képzettel szinte mindig a fegyveres nyer (azonos egyéb feltételek mellett).


Egy szimpla kés, vipera stb is rengeteg előnyt biztosít. A fegyver sokkal többet számít mint a képzettség. Nagyon kell tudni ahhoz, hogy fegyverrel szemben eredményes legyél (ha lehetőség van rá akkor inkább fuss, ne hősködj).


Sokaknak nem tetszhet amit írok, mert néhány ideált rombol.

2011. jún. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
36%

Magyarországon a muay thai az csak egy szimpla verseny sport, és egy thai bokszoló negyedannyira nem tud ütni, mint egy ökölvívó. Egy thai bokszoló vagy kick-boxos kéztechnikáját össze sem lehet hasonlítani egy ökölvívóéhoz vagy egy wing tsun-oséhoz. Egy thai bokszoló mit csinál, megy előre, megáll lecövekel, rúg egy low-kick-et, utána megint lépeget kettőt elenged pár kalimpáló ütést, utána megpróbálja lefogni az ellenfelet és megtérdelgetni. És ezt én úgy mondom, hogy thai boxoltam 2 évig! Utcán nem lesz idő több perces lábnyújtó gyakorlatokra, hogy hatékonyan tudjál rúgni. A könyöktechnikát hagyjuk, mert itthon nem oktatják, ugyanis versenyen nem üthetsz könyökkel. A thai box ringben szinte legyőzhetetlen, de utcán nem sokat ér. Lehet Thaiföldön keményebb a muay thai, de ott is már csak a verseny részére koncentrálnak, az utcai verziót már 10 éve nem oktatják ott sem, a versenysport része jövedelmezőbb.

A késes támadásokat pedig felejtsétek el. Én késharc instruktor vagyok (Oroszországban tanultam, katonáktól, ugyanis én is az voltam ott). Semmilyen küzdősport tudással nem lehet a kést kivédeni, még a krav magával sem!

2011. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
50%

"Amúgy utcára is lehet húzni olyan rövidnadrágot ami nem tapad a bőrődhöz és jól tudsz benne rúgni."


És őszen, télen és tavasz elején is tapadós rövidgatyában vagy? XD

Istenem! :)

Gyerekek értsétek meg, hogy utcán nem kell rúgni, és nem is nagyon lehet rúgni.

2011. jún. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!