Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mi a véleményetek a kettlebell...

Mi a véleményetek a kettlebell-ről?

Figyelt kérdés
Én nemrég kezdtem el és meg kell mondjam,hogy kiváló.Mindenemet átmozgatja és érzem,hogy a szívem és az izmaim is megfelelően dolgoznak.A létező egyik legjobb edzés szerintem.
2010. nov. 17. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én már gondolkoztam,hogy kipróbálnám,csak a környékemen sehol nincs csoportos edzés-vagy csak nem találtam-,és ahogy elnézem árban is elég nagy a szórás 5000-15000ig,ugyanannyi edzésre.
2010. nov. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
mester nélkül el ne kezd, mert komoly sérülés lenne a vége.
2010. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Baromi jó.
2010. nov. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A sérülés baromság.Mindenhol sírnak,hogy instruktor nélkül el ne kezd.Persze,hogy menj csoportos foglalkozásra havi 10-20-30 ezrekért.A neten több oldalon is bemutatnak minden gyakorlatot videókkal részletesen,érthetően.... A testvérem már jó ideje csinálja nagyon jó eredményekkel és én sem sérültem le,ellenben kiválóan ki tudom vele edzeni magam.Annak kell csoportosra mennie aki nincs tisztában a saját erejével(pl. bizonyos gyakorlatokat túl nagy súllyal akar megcsinálni és magára ejti,vagy meghúzza vele magát),vagy nincs egy minimális mozgáskultúrája sem.Én előtte is sportoltam és nekem nem okozott gondot a mozdulatok szabályos kivitelezése.De,ha van néhány fölös tízezresetek akkor irány a csoport terápia,biztos jó móka lehet.de,mint mondtam,szerintem felesleges.
2010. nov. 18. 12:51
 5/13 A kérdező kommentje:

20:45


Én ingyen tudtam csináltatni kettlebellt.Ha neked nincs rá lehetőséged keress valahol használtat,időnként el lehet csípni 24 kg-sat is akár 10000Ft alatt.A mozdulatokat pedig EGYEDÜL IS KIVÁLÓAN EL LEHET SAJÁTÍTANI,csak ne kezdj önmagadhoz képest túl nagy súllyal,ill. túl nehéz gyakorlattal.Megéri elkezdeni,nem kell befosni tőle.

2010. nov. 18. 12:57
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Végre valaki kérdez a Kettlebellről is! :)


Én is maximálisan egyetértek Veled, szerintem is nagyon jól el lehet sajátítani a használatát szakirodalom és videók alapján, természetesen ha intelligensen, ésszel csinálja az ember. Számomra mindig gyanús, ha valami nagyon drága dolgot hirdetnek esszenciálisnak, a hiányát pedig halálosnak. Természetesen biztosan gyorsabban és biztosabban lehet fejlődni szakavatott, közvetlen segítséggel, de egyénileg is nagyon sokat lehet fejlődni viszonylag hamar. Másfelől, csak azért, mert ez golyó, nem pedig rúd tárcsákkal, kétlem, hogy halálosabb lenne, a súlyzó is összetörheti az arcod és megránthatja a gerinced, ha rosszul csinálod, érdekes módon amiatt szinte senki sem aggódik a fórumokon.

Én mindenképpen javaslom, hogy szerezd be és olvasd el többször Pavel Tsatsouline Kezdd el a Kettlebellt című könyvét (Jaffa kiadó), kevés van belőle, de rendelésre meghozzák egy olyan könyvesboltba, ahol akár hasonlóakkal foglalkoznak. Ez a könyv a lehető legkiválóbban és legnagyobb részletességgel magyarázza el az alapgyakorlatokat, azok helyes végrehajtását, az egész kettlebelles edzés elvi hátterét, lényegét, a Paveltől megszokott stílusban és nyelvi eszközökkel. :)

A világ egyik leghatékonyabb edzésmódját választottad, és csakis azt tudom mondani, hogy hajrá, Elvtárs, törjünk együtt a csúcsra!

2010. nov. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kiegészítésként hadd kérdezzek én is valamit: Hol és hogyan sikerült ingyen csináltatnod? Van olvasztár ismerősöd, vagy máshonnan? Elég drága eszközről van azért szó attól függetlenül, hogy csak vas.
2010. nov. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
71%

na ez kábé olyan dolog, mintha könyvből, meg jútúbról megtanulsz mondjuk egy köríves thai combrugást. aztán otthon gyakorlod a homokzsákon. és örülsz magadnak, hogy milyen jól megy.


Egészen addig, amíg találkozol egy olyan sráccal, aki edzővel edz, és minden erődet összeszedve rúgsz neki egy combost, ami lepattan róla, a srác elmosolyodik, lazán odatesz egyet a combodra, ami csontig hatol és képtelen leszel utána lábraállni.


Azért mert azt hiszed, jó a technikád, még nem jelenti azt, hogy az is. Ráadásul, ha begyakorlod a rossz technikát, baromira nehéz megtanulni a helyeset.

2010. nov. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

21:45


Sajnos nem öntött.Vas anyagból készíttettem egy ismerősömmel.De nagyon jó lett a kialakítása.Eredetire nincs pénzem sajnos.Azonban így is nagyon jó edzéseket nyomok le vele,elégedett vagyok.Majd gyűjtök kicsit és veszek egy használt eredetit.Addig jó lesz a SufniBell. :)

2010. nov. 19. 12:51
 10/13 A kérdező kommentje:

22:27


Te valami elfuserált kettlebell instruktor vagy,vagy csak túl sokat öltél már bele a csoportos edzésekbe és zavar a gondolat,hogy más ingyen is tud vele edzeni?


Mellesleg úsztam,thai boksz-oztam,fociztam,gyúrtam és ezek mellett otthon végezhető gyakorlatokat is rendszeresen végeztem(fekvő,stb.),úgyhogy megvan az elegendő mozgáskultúrám és stabilitásom ahhoz,hogy ne zúzzam tönkre magam.

2010. nov. 19. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!