Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó ez így? Vagy elrontottam...

Jó ez így? Vagy elrontottam valamit?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdtem el az otthoni edzéseket (még nincs egy hete).Eddig is sportoltam de nem testépítés volt hanem football aminek nincs ehhez sok köze:D.Na szóval az a bajom hogy egy edzés 25-30 perc alatt lefáraszt (olyan szintre hogy a ha akarok még egy fekvőtámaszt csinálni már nem biztos hogy sikerül).Másnapra elég rendes izomlázam is szokott lenni.Erre szoktam pihenni egy napot és enyhül.A 25-30 perc nem rövid egy nap edzésre???Mert ha utánna pihenek egy napot akkor két nap alatt edzek fél órát???(Nem kevés az???)Vagy ez csak azért van merrt most kedztem és még nem szoktam hozzá az ilyesfajta terheléshez???

Mit csináljak???Jó ez így vagy csináljak mondjuk napi 2 edzést.(reggel,délután stb.)

?


2010. jún. 25. 07:12
 1/5 anonim válasza:
Én kér éve tornázok,az izomlázra rá kell dolgozni,ha nagy izomlázad van másnap eddzél rá egy kicsit.Pár nap és elmúlik.Lassan vezesd be az edzéseket ahogy a szervezeted engedi,és minden nap próbálj egy picit többet edzeni.Egyenlőre a napi 25-30 perc szerintem megfelelő.Minden nap növeld 5 perccel,ha kevésnek találod,de hirtelen ne terheld a szervezeted.Így az izomlázad is elmúlik,és a tested is erősödik.
2010. jún. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi,várom még a további válaszokat.
2010. jún. 25. 16:16
 3/5 anonim ***** válasza:
látni kéne hogy edzzel. mit, menyit csinálsz, mekkora pihenőkkel. szerintem annyira nem járhatsz rossz úton, ha félóra edzés után izomlázad van. az izomláz a fejlődés (és a fokozódó edzésterhelés) jele. idővel enyhülni fog, de az se jó, ha nincsen.
2010. jún. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
előző vok. ha nyagyon intenzívek az edzéseid, kifulladásig végzed a gyakorlatokat, jobb az egy nap pihenő egy nap edzés felosztás, mert így van ideje regenerálódni a testnek. Ha szeretsz kifulladásig edzeni, minden másnap edz csak.
2010. jún. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi.Nem feltétlenül végkimerülésre megyek.Hanem mielőtt megcsinálom kigondolkodom hogy 3x megcsinálok egy 20-as sorozat mondjuk tárogatás-ból és akkor azt megcsinálom.Aztá ugyanezt másik gyakorlattal egyébként az fent linkelt edzéstervet használom kizárólag az otthoni gyakorlattokkal.1-1 nap pihenővel.Egyébként izomlázzal kimentem focizni majd kosaraztam aztán talicskáztam 50 kiló földel úgy 10 kört és már majdnem teljesen elmúlt az izomláz.(Asszem ez a rádolgozás).
2010. jún. 25. 19:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!