Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan bírhatom tovább az állást?

Hogyan bírhatom tovább az állást?

Figyelt kérdés

Sulipadból kikerülve egyből nekiálltam dolgozni.

De nagyon megterheli a lábam a több napos 12 órázást.

Segít valamilyen edzésterv vagy idővel hozzá lehet szokni?



#edzés #állás #talponmaradás
2016. ápr. 10. 03:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Kardió edzések jók általános erőnlétre, állóképesség fejlesztésére. Ilyen a futás, a bringa. A különböző csoportos, egész testet megmozgató edzések, aerobic, trx, spinracing különösen jók erre a célra.

Ha gyengék az izmok, azokat súlyzós edzéssel lehet erősíteni, megfelelő étrend mellett. Kezdetben heti 3 teljes testes edzés kell, izomcsoportonként 1-2 alapgyakorlattal.

2016. ápr. 10. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A cipod megfelelo?
2016. ápr. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andi80018 ***** válasza:
Igen, hát kemény, az biztos. Először is írass fel magadnak dolgozni ortopédián gyógycipőt, abban állj. Hozzá kell szokni. Nem bírja ám mindenki az állást, én is olyan helyen melózom, ahol állnak kollégák, de sokan kiesnek, nem bírják. A sporttal tudsz erősödni, de hosszú távon nagyon nem egészséges az állás, sem a váznak, sem az ereknek.
2016. ápr. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A futás tényleg segít, de ha most kezdenéd el, akkor nagyon nehéz lesz a 12 órázás mellett. Én is így dolgozom, de már néhány éve futok. A munkanapokon így is nagyon nehéz elindulni még kocogni is, úgyhogy csak akkor csinálok ilyet, ha muszáj, és akkor is csak rövidebb távot lazább tempóval. Ilyenkor jobban jársz azzal, ha minél többet pihensz a következő 12 előtt. Aztán a pihenőnapokon ki lehet menni néha futni. (Most csak erről beszélek, mert ebben van tapasztalatom, de bármi más állóképességi sport is jó lehet, amihez kedved van.)

Ha nem kötelező a munkavédelmi cipő nálatok, akkor szerintem a futócipő a legkényelmesebb állni/mászkálni egész nap. A munkavédelmibe is lehet kapni gyógytalpbetétet, amit már említettek itt.

2016. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Suliba rengeteget futottam. 10-18 km-es versenyeken is részt vettem. Magamtól igaz nem mentem volna ki, mert a dohányzásom nem díjjazza:). Inkább sétàlgatni szoktam.

A munkavédelmi cipő kegyetlen. Feltételezem annak is köze van hozzá, mert inkább a talpam az ami rettentően fáj.

Ha találok olyan talpbetét. Ki fogom próbálni.

Köszönöm. A segítséget :)

2016. ápr. 10. 22:35
 6/8 Andi80018 ***** válasza:
Nem munkavédelmi cipő kell, hanem amit a lábadra készítenek, az nem szar.
2016. ápr. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Munkavédelmi cipőt adtak mert kötelező.

De nagyon merev és kemény is az acélbetét miatt.

2016. ápr. 10. 23:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor marad a talpbetét. Csak ezzel az a baj, hogy sokszor nem is a boltozat kialakítása a gond, hanem hogy vékony a cipőben a betét. Nálunk ilyenkor a srácok polifoamot szoktak vágni bele.
2016. ápr. 11. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!